Citroën C5

Sade ve Akıcı Çizgilerle Özgün Bir Görünüm

Citroën C5 yepyeni bir sürüş deneyimi için yaratıldı. Dünya onun oyun alanı, yolculuk ise tutkusu… Şimdi onu keşfetme sırası sizde. Citroën C5, modern çizgileri ve tasarımı kadar teknolojisiyle de iddialı kişiliğini ortaya koyuyor. Önden bakıldığında, geniş ızgarası ve uzatılmış farlarıyla sert bir görünüm sunarken, arka bölüm yumuşak hatlarıyla farklılığını ortaya koyuyor.

Hassas Sürüş

Citroën C5’in kokpiti bütünüyle sizin ihtiyaçlarınıza en ayrıntılı şekilde cevap vermek için tasarlandı. Sürüş, konfor ve güvenlik ile ilgili en çok kullanılan fonksiyonların kumandaları sabit merkezli direksiyon simidinin çevresinde gruplandırıldı. Her zaman elinizin altında bulunan bu kumandalar, aydınlatmalarıyla birlikte karanlıkta bile net bir görüntü ve güvenli bir sürüş keyfi sunuyor.


Her Şey Parmaklarınızın Ucunda...

Teknolojinin son yenilikleriyle donatılmış aracın iç mekanında C5 konforunu en üst seviyede yaşayacaksınız. Bluetooth’lu telefon kiti sayesinde, aracınızı sürerken tüm kolaylığıyla telefonunuzu kullanabilir ve arayanlara cevap verebilirsiniz. USB girişi veya MP3 okuyucu sayesinde istediğiniz ses kaynağını seçebilir ve gelişmiş ses sistemi sayesinde sevdiğiniz müzikleri en iyi ses kalitesinde dinleyebilirsiniz.

Özgün Bir Kişilik

Segmentinin en başarılı modellerinden biri olan CITROËN C5’in stili zarif dokunuşlarla daha da geliştirildi. Bu yenilikler sayesinde özgün karakteri korunarak yollarda hemen kendini fark ettirmesini sağlayan daha çarpıcı bir kişilik kazandırıldı. Ön farların hemen altında yer alan LED ampuller, hem gündüz hem de gece otomobilin aydınlatma hatlarını ince bir dokunuşla güçlendiren bir ışık kılavuzu olarak kendini gösteriyor. Çift fonksiyonlu ve direksiyona duyarlı Xenon farlar ile viraj aydınlatması gibi fonksiyonlar aracın güvenliğini ve estetiğini üst düzeye taşıyor. Arkada ise orta kısmı beyaz camlı olan yeni “Dark Crystal” far tasarımı araca farklılık katıyor.

Estetik ve Konfor Bir Arada

Citroën C5’te sizi karşılayan ilk şey: Tabii ki sessizlik... Citroën C5’te standart olarak sunulan otomatik klima sistemi ile önde olduğu gibi arka tarafta da havalandırmayı ayarlayabilir, sürücü ve yolcu için ayrı sıcaklık ve seviye ayarlarını kontrol edebilirsiniz. Otomatik klima hava akımı yaratmadan homojen bir tabaka oluşturarak mükemmel bir konfor sunarken, siz de otomobilinizin içindeki huzurun tadını çıkarabilirsiniz. Kontrol panelinde bulunan Radyo - CD - MP3 çalar sistemi ile dinlediğiniz müziğin tek bir notasını bile kaçırmadan yolculuğunuzun fon müziğini ayarlayabilirsiniz.


Üstün Motor Teknolojisi

Üstün motor teknolojisinden gelen mükemmel sürüş keyfi... Citroën C5 ekonomik dizel motorlarıyla karşınızda: 1.6 HDi 112 HP M/T, 1.6 e-HDi 112 HP MCP ve 2.0 HDi 163 HP BVA. Dizel motorlarda standart olarak bulunan anti-partikül filtresi sayesinde Citroën C5, zararlı atıkları minimuma indirerek çevreye olan saygısını gösteriyor. Güçlü 1.6 THP 156 HP benzinli turbo motor, tam otomatik BVA şanzımanı ile üstün bir sürüş keyfi sunuyor. Citroën, otomobiller yaratırken sürüş keyfinden ödün vermeksizin tasarımı, çevre duyarlılığıyla bütünleştirmeyi ön planda tutar. “Yeni Micro- Hybride teknolojisi, e-HDi” işte bu hedef doğrultusunda geliştirildi. Standart bir HDi motorla otomatikleştirilmiş şanzımanı (MCP) birleştiren e-HDi teknolojisi, yakıt tüketimi ve karbondioksit emisyonunu azaltırken “Stop & Start” teknolojisiyse kırmızı ışık, trafik sıkışıklığı ve bunun gibi nedenler dolayısıyla otomobilin durduğu her noktada motorun da durmasını ve gerektiğinde fark edilmeksizin yeniden çalışmasını sağlıyor. Bu teknoloji sayesinde sürüş keyfinden ve konforundan ödün vermeden, hem yakıt tüketimi hem de CO2 emisyonları düşük seviyelere geliyor. Sessiz, titreşimsiz ve günlük kullanıma uygun özellikleriyle yeni nesil Stop & Start sistemi sürüş anlayışınızı yeniden şekillendirecek.

Aynı Anda Hem Dinamik Hem Rahat Olunabilir mi?

Daha önce yaşadıklarınızı unutun, sürüş keyfi asıl şimdi başlıyor. Citroën C5, sinyal kolu çalıştırıldığında, direksiyon belli bir dereceden fazla çevrildiğinde, keskin dönemeç veya kavşaklarda 105°’lik bir aydınlatma açısı sunuyor. Hydractive III+ Süspansiyon Sistemi bulunan modellerde elektrikli park frenine ek olarak, MCP ve BVA araçlarda bulunan Yokuşta Kalkış Desteği ile yüksek eğimli kalkışlarda aracınızı sorunsuz bir şekilde hareket ettirebilme imkanı sunuyor. Sinyal kolu ile birlikte devreye giren ve yapacağınız manevrayı hesaplayarak park edecek kadar mesafe olup olmadığı bilgisini anında ileten “Mesafe Ölçüm Sistemi” ile park etmenin kolaylığını yaşayacaksınız. Mükemmel sürüş zevki ve etkin yol tutuşu için; ön takım ile çok kollu arka takımdan oluşan ve her ikisi de çift salıncaklı iki farklı süspansiyon bulunuyor. Metalik süspansiyon sert ve dinamik bir sürüş için yolu hissetmenizi sağlarken, Hydractive III+ Suspansiyon Sistemi sürüş konforu ile birlikte hem virajda hem de bozuk yolda üstün bir yol tutuşu sağlıyor. Kasanın sürekli aynı yükseklikte tutulmasıyla elde edilen denge, yükleme koşulları ne olursa olsun bozulmuyor. 110 km/s’in uzerinde yol tutuşunu iyileştirmek ve yüksek hızda yakıt tüketimini asgari seviyede tutmak için kasa otomatik olarak yere yaklaşırken, orta konsoldaki kumandalar ile yüksekliği dilediğiniz gibi artırıp azaltabilirsiniz. Kumandaları kullanarak, “esnek ve konforlu” ya da “sert ve yol tutuşu artırılmış” süspansiyon secimlerinden birini kullanabilirsiniz.

 

Çelikmotor İletişim Hattı

0424 247 03 23

Hakkımızda

çelik motor,kia,citroen,mazda,honda,elazığ citroen,honda elazığ,mazda elazığ,çelik grup,elazığ ikinci el araba,çelik inşaat,çelikler inşaat,elazığ satılık ev,elazığ 2 el araba,kia elazığ