Citroën C4 Picasso

Ufkunuzu Genişletin!

C4 Picasso ve Grand C4 Picasso, geniş cam yüzeyleri ve sıra dışı tasarımlarıyla büyülüyor. Geniş iç hacim sunan C4 Picasso ve 7 kişilik oturma kapasitesiyle sınırsız konfor sağlayan Grand C4 Picasso, EuroNCAP yolcu güvenliği testlerinden aldıkları 5 yıldızla kusursuz bir güvenlik sunuyor.

Üstün Bir Görüş Açısı...

“Visiospace”, üstün bir görüş (visio) ve geniş bir iç mekanı (space) simgeleyen kelimelerin birleşiminden oluşuyor. C4 Picasso’nun ön kısımında bulunan panoramik ön cam, görüş açısını 35 dereceden 70 dereceye çıkararak, mükemmel bir görüş açısı sağlıyor. 1.04 m enindeki, segmentinin en geniş panoramik cam tavanı ise gökyüzüyle aranızdaki tüm engelleri ortadan kaldırıyor.

Fark Yaratan Detaylar...

C4 Picasso’da en ince ayrıntısına kadar her şey düşünüldü. C4 Picasso’nun arkasında bulunan park sensörleri ile park etmek şimdi hiç olmadığı kadar kolay. Artık en karanlık gecelerde bile korkmanıza gerek yok! Çünkü C4 Picasso’nun yan aynalar altındaki aydınlatması yolunuzu her zaman aydınlatıyor. Geri vitese aldığınızda, elektrikli yan aynalar otomatik olarak kendini ayarlıyor. Cam tavan, Visiospace özelliğini tamamlayarak daha ferah bir iç mekan sağlıyor. Otomatik farlar, ışık düzeyini algılayan sensörleri sayesinde ortam ışığı azaldığında otomatik olarak yanıyor.


Aile Boyu Konfor...

C4 Picasso ve Grand Picasso’nun ön kısımında 1 adet 1.5 litrelik şişe alabilen klima ile soğutulmuş göz dahil dört büyük kapalı eşya saklama alanı bulunuyor. Ayrıca ailenizin kişisel aksesuarları için araç içinde çok sayıda pratik bölme de mevcut. Hepsi, daha rahat ve konforlu bir yolculuk yapmanız için... Koltuk arkası tepsisi ile arka tarafta da yolculuklar çok keyifli. Isofix çocuk koltuğu bağlantıları ile tüm değer verdikleriniz güvende. Ayrıca denetim aynası ile gözünüz arkada kalmayacak.

Üstün Konfor Anlayışı...

Yeni nesil teknolojilerle donatılan C4 Picasso ve Grand C4 Picasso’nun keyfini sürün. Araç parfüm sistemi otomobilinizin havasını değiştiriyor. Dört bölgeli klima sistemi her mevsim ideal bir sürüş ortamı yaratıyor. Ön konsolun sağında ve solunda yer alan klima kumandaları, hem sürücü hem de ön yolcu için aynı anda iki farklı sıcaklık ayarlama imkanı sunuyor. Arka yolcular için klima kontrolü ve havalandırma sistemi, arkadaki yolcuların havayı kendi isteklerine göre ayarlayabilmelerini sağlıyor. Elektrik kumandalı ön ve arka camlar sayesinde sürüş keyfinize ara vermeden camları kolayca açıp kapayabiliyorsunuz.


Sürüş Keyfi...

“Hill Holder” (Yokuşta Kalkış Desteği) size daha güvenli bir yol tutuş ve rampalarda daha kolay ilk hareket imkanı sağlıyor. %3’den daha yüksek eğimlerde devreye giren bu sistem sayesinde, ayağınızı fren pedalından çekseniz bile sistem 2 sn. kadar daha otomatik olarak fren uygulamaya devam ederek kaymayı engelliyor. Bu 2 sn. süreyle ayağınızı rahatlıkla frenden çekip gaza basabiliyorsunuz. Direksiyon simidi üzerine yerleştirilen kumanda düğmeleriyle, tüm kontrol parmaklarınızın ucunda... Yenilikçi teknolojilerle donatılan C4 Picasso ve Grand Picasso, MCP (elektrohidrolik kumandalar yardımıyla 6 ileri mekanik şanzımanın otomatikleştirilmesi) ile destekleniyor. C4 Picasso ve Grand C4 Picasso’yu dilerseniz otomatik, dilerseniz manuel modda kullanabiliyorsunuz. Manuel konumda iken, vites geçişlerini direksiyonun arkasında yer alan kollar yardımıyla kolayca yapabiliyorsunuz. Vites geçişleri yumuşak olan ve 0.8 saniye gibi kısa bir sürede gerçekleşen C4 Picasso ve Grand C4 Picasso, ESP sistemi sayesinde, manevra sırasında da kullanım konforu sağlayarak gerçek bir sürüş keyfi sunuyor. Bir dizel olarak otomatik konforu sunan C4 Picasso ve Grand Picasso, 6 ileri vitesi sayesinde daha düşük yakıt tüketiyor. Ön konsola monte edilen elektrikli park freni, klasik tip mekanik el frenini ortadan kaldırıp kullanım kolaylığı sağlarken, otomobile estetik bir hava katıyor.

Teknolojinin Ötesinde...

Üstün teknolojik özelliklerle donatılan C4 Picasso ve Grand C4 Picasso ile hem şehir hem de şehirlerarası yolculukların tadını çıkarın. Citroën Grand C4 Picasso’nun 7 kişilik oturma kapasitesi tüm sevdiklerinize yer açıyor. Arka park sensörleri engelleri belirleyerek park kolaylığı sağlıyor. Üstelik aracınız engele yaklaştıkça artan bip sesleri yardımıyla engellerin yerini ve yakınlık derecesini görebiliyorsunuz. Kategorisinin en geniş bagaj hacmine sahip olan C4 Picasso’nun bağımsız katlanabilir arka koltukları, büyük yüklerinizi rahatlıkla taşımanızı sağlıyor. Üstelik boyutları ayarlanabilir bagaj hacmi, arka koltukların katlanmasıyla 1951 lt’ye kadar çıkabiliyor. C4 Grand Picasso’nun modüler tasarımı sayesinde ister 7 kişi yolculuk yapmanın, ister tüm eşyalarınızı rahatlıkla taşımanın keyfini yaşayın.

Güven Dolu Yolculuklar...

Tavana entegre perde hava yastıkları ve ön koltuklara entegre yan hava yastıkları, yandan darbe gelmesi durumunda ön ve arka yolcuların başlarını koruyarak, yolcuları aracın içine itecek şekilde açılıyor. Böylece şok etkisi azaltılarak yolcular darbe bölgesinden uzaklaştırılmış oluyor. Üstelik C4 Picasso ve Grand Picasso’nun sabit merkezli direksiyonu sayesinde, direksiyonun pozisyonu ne olursa olsun, hava yastığı hep doğru açıda açılıyor. ABS, frenleme basıncını dengeleyerek tekerleklerin kilitlenmesini önlerken; EBA (Acil Fren Destek Sistemi), aracınızın manevra kabiliyetini koruyor. Emniyet kemerlerini takmayı unuttuğunuzda, 3 noktadan bağlantılı emniyet kemerlerinin her biri için bilgi ekranında kemer uyarı ikazı beliriyor. Isofix çocuk koltuğu bağlantıları tüm dikkatinizi yola vermenizi sağlarken sevdiklerinizi koruma altına alıyor. Virajlarda en üst düzeyde yol tutuşu sağlayan ESP (Elektronik Stabilite Kontrolü), aracınızın savrularak kontrolden çıkmasını engellerken ASR (Antipatinaj Sistemi) ile ani kalkışlarda meydana gelen patinaj önlenmiş oluyor.


Teknoloji Güvenliğinizin Hizmetinde

Yolculuklarınızda tam bir güvenlik için Citroën modelleri son jenerasyon aktif ve pasif güvenlik sistemleriyle donatılmıştır:

ABS (Anti-Lock Brake System):

Tekerleklerin kilitlenmesini önleyici fren sistemi, gerekli durumda tekerleklerin blokajının engellenmesi amacıyla frenleme basıncını düzenleyen bir fren destek sistemidir ve ek olarak direksiyon kontrolünün korunmasını da sağlar.

EBA (Emergency Brake Assist):

Acil fren destek sistemi, durma mesafesinin azaltılması amacıyla fren pedalına hızlı basılması durumunda fren basıncını anında artırır. Takip eden araçları uyarmak için flaşör lambalarını otomatik olarak devreye alır.

ASR (Anti-Spin Regulation):

Tekerleklerin kaymasını önleyen anti patinaj sistemi, patinaj algılayıcılar tarafından teşhis edilir edilmez tekerlek veya tekerlekler düzenlenerek aracın kaygan zemin üzerindeki hareketini ve çekişin korunmasını sağlayan bir elektronik sistemdir.

ESP (Electronic Stability Program):

Akıllı elektronik bir sistem olan elektronik stabilite programı, yol tutuş kaybı olması durumunda fiziki yasalar çerçevesinde motor tahrik veya fren sistemlerini yöneterek sürücü tarafından seçilen güzergah üzerinde aracı kontrol eder.

EBD (Electronic Brake Distribution):

Elektronik fren güç dağılımı, tekerlekleri ayrı ayrı yöneterek, arka tekerleklerin frenleme gücünü en optimum duruma getirmek için ABS algılayıcılarını kullanır.

Hız sabitleyicisi (Cruise Control):

Bu sistem, yol profili nasıl olursa olsun gaz pedalına gerek kalmaksızın aracın sürücü tarafından belirtilmiş sabit hızda kullanımını sağlar. Kumandaya tekrar basarak devre dışı bırakmak ya da debriyaj pedalına veya fren pedalına dokunarak devreden çıkartmak mümkündür.

Hız sınırlayıcısı:

Bu sistem belirlenen maksimum hızın aşılmamasını sağlar. Hız ayarını sürücü seçer ancak gaz pedalına sonuna kadar basılmadıkça programlanan hız aşılmaz.

 

Çelikmotor İletişim Hattı

0424 247 03 23

Hakkımızda

çelik motor,kia,citroen,mazda,honda,elazığ citroen,honda elazığ,mazda elazığ,çelik grup,elazığ ikinci el araba,çelik inşaat,çelikler inşaat,elazığ satılık ev,elazığ 2 el araba,kia elazığ