Citroën C4

Teknoloji Hizmetinizde

Yeni Citroën C4’ün tasarımı, daha ilk bakışta sağlamlık ve güven hissi uyandırırken incelikle şekillendirilmiş hatları ve krom detayları dış görünümdeki özeni ortaya çıkarıyor. İç tasarımsa rahatlık, zarafet ve teknolojiyi yansıtmakta. Üstelik ergonomisi ve dizaynı sayesinde kolay sürüş sağlayan Citroën C4, direksiyon başında olmanın keyfini en üst düzeyde yaşatacak. Yeni otomatikleştirilmiş şanzımanı (MCP) ile teknolojiyi ve şıklığı buluşturan orijinal tasarımlı vites kolu, yeni Citroën C4’ü konfor ve rahatlığın tanımı haline getirirken vitesle ön konsol arasında yer alan sürgülü kapaklı depolama bölmesi, aynı zamanda MP3 ve USB bağlantı noktalarını; pratik ve kullanışlı ön kol dayama ünitesiyse 230 voltluk prizi gizliyor. Yeni Citroën C4’ün, bulunduğu segment için son derece yenilikçi olan bel destekli ve masaj fonksiyonlu ön koltukları, sürücü ve yolcu için sınırsız konforun sadece başlangıcı...Tüm bunların yanı sıra çift bölgeli otomatik klima sistemi, üç farklı seviyesiyle kullanıcıların beklentisini tam olarak karşılıyor. Yine bu sistemde yer alan REST seçeneğiyle motor durduktan sonra bile araç içi havalandırma sistemi bir süre daha çalışmaya devam etmekte; dört ayrı sinyal alternatifi içeren polifonik uyarı, kullanıcının beğenisine ve tercihine göre ayarlanabilmektedir. Kısacası yeni Citroën C4’ün direksiyonuna bir kere geçtiğinizde bir daha ondan ayrılmak istemeyeceksiniz.

Konfor Alanı

Öncelikle göz zevki… Yeni Citroën C4’ün içinde her şey estetik, incelikli ve yerli yerinde. Sadece konforlu ve şık koltuklara bakmak bile Yeni Citroën C4’e sahip olmayı istemeniz için yeterli. Sonrası mı? Kısaca keyif… Şık ve özenli malzemeler, akustik konfor ve geniş iç hacimle gelen otomobil zevki… Yeni Citroën C4’ün içinde yer alan her detay, size konfor ve rahatlık sunmak için tasarlandı.


Yeni Mıcro - Hybrıde Teknolojisi: Çevreyi Düşünen Yaratıcılık

Citroën, otomobiller yaratırken sürüş keyfinden ödün vermeksizin tasarımı, çevre duyarlılığıyla bütünleştirmeyi ön planda tutar. “Yeni MicroHybride Teknolojisi, e-HDi” işte bu hedef doğrultusunda geliştirildi. Standart bir HDi motorla otomatik şanzımanı (MCP) ve Stop & Start teknolojisini birleştiren e-HDi, kırmızı ışık, trafik sıkışıklığı ve bunun gibi nedenler dolayısıyla otomobilin durduğu her noktada eğer koşullar uygunsa motorun da durmasını ve gerektiğinde fark edilmeksizin yeniden çalışmasını sağlayarak yakıt tüketimi ve karbondioksit emisyonunu azaltır. Bu teknoloji sayesinde sürüş keyfinden ve konforundan ödün vermeden, hem yakıt tüketimi hem de CO2 emisyonları düşük seviyelere geliyor. Sessiz, titreşimsiz ve günlük kullanıma uygun özellikleriyle yeni nesil Stop & Start sistemi sürüş anlayışınızı yeniden şekillendirecek.

Yüksek Teknoloji Ürünü Motorlar Yeni Bir Dönemin Başlangıcı

Manüel şanzımanlı araçlarda bulunan vites değişim göstergesi gibi ekipmanlar en uygun vites seçeneğini belirterek yakıt tüketimini optimum seviyede tutmaya yardımcı olur. Programlanabilir hız sabitleyici ve hız sınırlayıcı, beş ayrı hız ve vites konumunu kaydederek seyahat süresince kolaylıkla kullanılmasını sağlar. Citroën C4, 1.6 HDi 92 HP M/T, 1.6 HDi 112 HP M/T, 1.6 e-HDi 112 HP MCP dizel motorlarının yanı sıra bunun gibi çevreye duyarlı ve ekonomik 4 farklı benzinli motor seçeneğini ürün gamında sunuyor: 1.4 VTi 95 HP M/T, 1.6 VTi 120 HP M/T, 1.6 VTi 120 HP BVA, 1.6 THP 156 HP MCP. İster 5 ileri veya 6 ileri manüel, ister 6 ileri MCP şanzımanlı motor seçeneği olsun, tüm Citroën C4’ler en düşük yakıt tüketimiyle en yüksek verimi alırken minimum CO2 emisyon seviyesini hedefleyerek üretilmiştir.


Güvenlikte Cıtroën Teknolojisi

Yeni Citroën C4’te her detay en ince ayrıntısına kadar düşünüldü. Mükemmel bir aydınlık sağlayan panoramik cam tavan ve kullanışlı kumanda paneli ve kollarıyla Citroën C4’te teknoloji, rahat ve güvenli kullanımın hizmetinde. Citroën C4 geceleyin virajlarda güvenli sürüş sağlayabilmek için otomatik yanan farlar ve sis farlarından oluşan viraj aydınlatma sistemiyle donatıldı. Bu teknoloji sayesinde viraj ve dönemeçlerde araca, gittiği yön doğrultusunda ek aydınlatma da sağlanmış oluyor.

Aktif Olduğu Kadar Yaratıcı Güvenlik

Citroën C4, konfor ve stil sahibi bir otomobil yaratmak için tasarlanırken en yüksek güvenlik donanımları kullanılarak geliştirildi. Bu doğrultuda üretilen en önemli teknolojilerden biri de Kör Nokta Uyarı Sistemi’dir. Mükemmel bir aktif güvenlik özelliği olan bu yeni teknoloji, aracın ön ve arkasına yerleştirilen dört sensör sayesinde kör noktada bulunan araç ve motosikletleri, ışıklı bir uyarı sistemiyle sürücüye bildirir. Citroën C4, aynı zamanda şehir içi kullanım için vazgeçilmez olan bir başka teknolojiye, park yeri mesafe ölçüm sistemine de sahiptir. Bu fonksiyon, direksiyon üzerinden harekete geçirilir ve park yerinin araç boyutlarına uygun olup olmadığını ve park edebilmek için yapılması gereken manevraların zorluk derecesini anında öğrenmeyi sağlar. Ön ve arka park sensörleri sayesinde park manevraları kolaylaşır. Yokuş kalkış desteği sayesinde fren pedalı bırakıldıktan sonra iki saniye süreyle araç kaymadan, sabit konumda kalır. Tüm bu özelliklerin yanı sıra Citroën C4 Acil Fren Destek Sistemi (EBA), ABS, Elektronik Fren Güç Dağılımı (EBD), Elektronik Stabilite Programı (ESP) gibi aktif güvenlik özellikleri sayesinde rahat huzurlu ve keyifli bir sürüş sağlar.


 Yolların Hâkimi

İster şehir içinde ister uzun yolda, üstün güvenlik ve fren sistemleriyle donatılan Citroën C4’ün direksiyonuna geçtiğinizde yaşadığınız rahatlık ve huzur hissi sizi şaşırtacak. Her türlü yol koşulunda mükemmel yol tutuşuyla Citroën C4, sürüş keyfinizi artıracak.

Yeniden Yorumlanan Ses Sistemi

Yeni Citroën C4’ün iç alanı, sadece size özel, benzersiz bir atmosfer sunar. Sürücü koltuğunda yerinizi aldığınızda incelikle bir araya getirilmiş, yüksek kalitede detaylarla kendinizi üst sınıf bir aracın koltuğunda hissedeceksiniz. Göstergelerin şeffaf, boyutlu ve derinlikli tasarımı mükemmel bir okuma imkânı sağlıyor. Size en uygun iç mekânı yaratabilmek için araç içinde yer alan göstergelerin renk ve tonu, klima fonksiyonları, araç içi uyarı sistemlerinin ses seçenekleri gibi birçok özellik kişiselleştirilecek şekilde düzenlendi. Sesin eşit dağılımını sağlayan teknolojiyle geliştirilmiş, direksiyondan kumandalı özel ses sistemi, araç içinde konforlu ve huzurlu bir ortam yaratırken müzik dinlemeyi gerçek bir zevk haline getiriyor. Özel hafıza sistemine sahip ve kuşbakışı modunda kullanılabilen, yeni eMyWay navigasyon sistemine sahip Citroën C4’ün 7”´lik bilgi ekranı üzerinden müzik seçimlerini takip etmek çok keyifli. Citroën C4’te aynı zamanda Bluetooth ile cep telefonunun handsfree özelliğini kullanmak da mümkün.


Akılcı Çözümler

Citroën C4’ün akılcı özellikleri sadece teknolojisiyle sınırlı değil. Yeni Citroën C4’ün sınıfında referans kabul edilebilecek boyuttaki 408 litrelik bagajı, 5 kişinin, valizleriyle birlikte rahatlıkla seyahat etmesine olanak sağlar. 2/3 ve 1/3 oranında katlanabilen arka koltuklar ve arka koltuktan bagaja açılan modüler pencere sayesinde yüksek hacimli ve uzun eşyaların rahatlıkla taşınması hedeflendi. Bagajda bulunan seyyar fenerse hem bagaj içinde ekstra aydınlatma yaratır hem de şarj bölmesinden çıkarıldığında çok amaçlı fener olarak kullanılabilir. Citroën C4’te yer alan saklama bölmeleri sadece sürücü için değil, tüm yolcuların kullanımı göz önünde bulundurularak tasarlandı. Vites koluyla ön konsol arasında yer alan 4 adet 0,5 litrelik şişenin sığabileceği soğutmalı ve sürgülü kapaklı saklama bölmesi, aynı zamanda MP3 ve USB bağlantı noktalarını; pratik ve kullanışlı ön kol dayama ünitesiyse 230 V prizi gizliyor.

Teknoloji Güvenliğinizin Hizmetinde

Yolculuklarınızda tam güvenlik için Citroën modelleri son nesil aktif ve pasif güvenlik sistemleriyle donatılmıştır: 

ABS (Anti-Lock Brake System):

Tekerleklerin kilitlenmesini önleyici fren sistemi, gerekli durumda tekerleklerin blokajının engellenmesi amacıyla frenleme basıncını düzenleyen bir fren destek sistemidir ve ek olarak direksiyon kontrolünün korunmasını da sağlar. 

EBA (Emergency Brake Assist):

Acil fren destek sistemi, durma mesafesinin azaltılması amacıyla fren pedalına hızlı basılması durumunda fren basıncını anında artırır. Takip eden araçları uyarmak için flaşör lambalarını otomatik olarak devreye alır. 

ASR (Anti-Spin Regulation):

Tekerleklerin kaymasını önleyen anti patinaj sistemi, patinaj algılayıcılar tarafından teşhis edilir edilmez tekerlek veya tekerlekler düzenlenerek aracın kaygan zemin üzerindeki hareketini ve çekişin korunmasını sağlayan bir elektronik sistemdir. 

ESP (Electronic Stability Program):

Akıllı elektronik bir sistem olan elektronik stabilite programı, yol tutuş kaybı olması durumunda fiziki yasalar çerçevesinde motor tahrik veya fren sistemlerini yöneterek sürücü tarafından seçilen güzergâh üzerinde aracı kontrol eder. 

EBD (Electronic Brake Distribution):

Elektronik fren güç dağılımı, tekerlekleri ayrı ayrı yöneterek arka tekerleklerin frenleme gücünü optimum duruma getirmek için ABS algılayıcılarını kullanır. 

Hız Sabitleyicisi (Cruise Control):

Bu sistem, yol profili nasıl olursa olsun gaz pedalına gerek kalmaksızın aracın sürücü tarafından belirtilmiş sabit hızda kullanımını sağlar. Kumandaya tekrar basarak devre dışı bırakmak ya da debriyaj pedalına veya fren pedalına dokunarak devreden çıkartmak mümkündür. 

Hız Sınırlayıcısı:

Bu sistem belirlenen maksimum hızın aşılmamasını sağlar. Hız ayarını sürücü seçer ancak gaz pedalına sonuna kadar basılmadıkça programlanan hız aşılmaz.

 

Çelikmotor İletişim Hattı

0424 247 03 23

Hakkımızda

çelik motor,kia,citroen,mazda,honda,elazığ citroen,honda elazığ,mazda elazığ,çelik grup,elazığ ikinci el araba,çelik inşaat,çelikler inşaat,elazığ satılık ev,elazığ 2 el araba,kia elazığ