Citroën C3 Picasso

 Citroën C3 Pıcasso Yaratıcı Bir Dizayn

Bugüne kadar her şeyi gördüğünüzü düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Citroën C3 Picasso, daha ilk bakışta sizi baştan çıkaracak bir dizayn sunuyor: SpaceBox. Arka bölümde özel bir yükleme alanı bulunan Citroën C3 Picasso, kompakt tasarımından umulmayacak kadar geniş ve kullanışlı bir alana sahip. Citroën C3 Picasso, benzerlerini kıskandıracak çekici hatlarıyla hayatınıza giriyor. Günlük işlerinizde ve zorlu şehir trafiğinde Citroën C3 Picasso eşsiz bir yol arkadaşı oluyor. Bu yaratıcı dizayndaki benzersiz yenilikse geniş camlı dış yüzeyidir. Üstelik bu aydınlık dizaynıyla tek bir beklentisi var, o da size kendinizi daha iyi hissettirmek!

  
 
 

Yepyeni Bir Görüş Açısı

Üçe bölünmüş ve yükseldikçe genişleyen panoramik ön camıyla Citroën C3 Picasso, size yola ve çevreye hâkim olmanızı sağlayacak yepyeni ve çok geniş bir görüş açısı sunuyor. Yukarıya baktığınızda gökyüzünü mü görmek istiyorsunuz? Panoramik ön camı tamamlayan cam tavan, gökyüzüyle aranızdaki tüm engelleri ortadan kaldırarak size daha ferah bir iç mekân sağlıyor. Citroën C3 Picasso’nun 4.52 m2 camla kaplı alanıyla ışık her yerde size eşlik ediyor. 

Dizel Otomatik Seçeneği

Citroën, otomobiller yaratırken sürüş keyfinden ödün vermeksizin tasarımı, çevre duyarlılığıyla bütünleştirmeyi ön planda tutar. “Yeni Micro-Hybride Teknolojisi, e-HDi” işte bu hedef doğrultusunda geliştirildi. Standart bir HDi motorla otomatik şanzımanı (MCP) ve Stop & Start teknolojisini birleştiren e-HDi, kırmızı ışık, trafik sıkışıklığı ve bunun gibi nedenler dolayısıyla otomobilin durduğu her noktada eğer koşullar uygunsa motorun da durmasını ve gerektiğinde fark edilmeksizin yeniden çalışmasını sağlayarak yakıt tüketimi ve karbondioksit emisyonunu azaltır. Bu teknoloji sayesinde sürüş keyfinden ve konforundan ödün vermeden, hem yakıt tüketimi hem de CO2 emisyonları düşük seviyelere geliyor. Sessiz, titreşimsiz ve günlük kullanıma uygun özellikleriyle yeni nesil Stop & Start sistemi sürüş anlayışınızı yeniden şekillendirecek. Dizel otomatik seçeneğiyle sunulan direksiyondan kumandalı vites değişimi, ESP, Yokuş Kalkış Desteği (Hill Holder), yağmur sensörü, otomatik yanan farlar gibi ekipmanlar da sürücüye ekstra konfor ve güvenlik sağlıyor.


Her Şey Elinizin Altında

Hepsi elinizin altında bulunan ve kusursuz ergonomiye sahip hassas kumandalar sayesinde sadece yola konsantre oluyorsunuz. Vites koluna uzandığınızda parmaklarınızla aracın tüm işlevlerine de ulaşabiliyorsunuz. Yol, müziğin ritmiyle akıp giderken Citroën C3 Picasso sizi yeni ufuklara doğru taşıyor. Kolaylıkla kullanılabilen MP3 bağlantı noktası sayesinde yolculuklar keyfe dönüşüyor.

 
Tek Harekette Değişim

Yeni yaşam alanınız Citroën C3 Picasso’nun içi birçok değişik donanıma sahiptir. Her an ve her durumda, en fazla rahatlığı sağlamak için tüm ayrıntılar düşünülmüştür. Sınıfının en geniş bagaj hacmine sahip olan Citroën C3 Picasso’nun katlanabilir koltukları, büyük yüklerinizi rahatlıkla taşımanızı sağlıyor. Üstelik boyutları ayarlanabilir bagaj hacmi, arka koltukların katlanmasıyla 1.506 litreye kadar çıkıyor. Bu geniş kapasiteyse bugüne kadar alışılmışın çok dışında. Modüler bir tasarıma sahip olan Citroën C3 Picasso’nun arka koltukları 2/3 ve 1/3 oranında bölünebiliyor ve tek el hareketiyle kolayca katlanabiliyor.

Doğal Konfor

C3 Picasso’da rahatlık her zaman ön plandadır. Yüksek nitelikli oturma kapasitesi, kullanıcıların güvenliği ve rahatlığı için yeni boyutlar açıyor. Özenle dizayn edilmiş birbirinden bağımsız hareket edebilen koltuklar, tüm yolculara geniş hareket alanı ve konforlu yolculuk keyfi sağlıyor. Ön koltukların rahatlığı arkada da ön plana çıkıyor. Önde, sırtlıklar omuz hizasında ve geniş olup yan takviyelerle mükemmel bir duruş sağlıyor. Oturma yerlerinin yüksekliği arkadaki yolcuların ayaklarını rahatça hareket ettirmesini sağlayarak yolculuğun daha huzurlu geçmesine yardımcı oluyor. En ince ayrıntısına kadar düşünülen C3 Picasso, şekil ve işlev bakımından çok ustaca tasarlanmıştır. Bırakmak hiç de kolay olmayacak...


Güvenlik, 6. Histen Daha Fazlası...

Citroën’in üstün güvenlik anlayışı Citroën C3 Picasso’da da devam ediyor. Çarpma anında enerjiyi otomatik kesme sistemi tüm yolcular için en büyük korumayı sağlıyor. Dört hava yastığı da bu güvenlik sistemini tamamlıyor. Citroën C3 Picasso’da standart olarak bulunan ABS frenleme basıncını dengeleyerek tekerleklerin kilitlenmesini önlerken, EBA (Acil Fren Destek Sistemi) beklenmeyen durumlarda durma mesafesini azaltıyor. EBD (Elektronik Fren Güç Dağılımı) daha etkili tutuş için tekerlekler arasındaki fren basıncını otomatik olarak dengeliyor. Araç kontrolü kaybedildiğinde, ESP otomatik olarak yörüngeyi düzeltiyor. Ani fren durumunda otomatik yanan flaşörler yolcu güvenliğini artırıyor. Isofix çocuk koltuğu bağlantıları tüm dikkatinizi yola vermenizi sağlarken sevdiklerinizi koruma altına alıyor. Dikiz aynasının üstündeki ışıklı emniyet kemeri uyarı sistemi, bir bakışta herkesin kemerlerinin bağlı olup olmadığını kontrol etme olanağı sağlıyor. Citroën C3 Picasso’da bulunan arka park sensörleri sayesindeyse şehir içinde park manevraları çok daha kolay hale geliyor.

Teknoloji Güvenliğinizin Hizmetinde

Yolculuklarınızda tam güvenlik için Citroën modelleri son nesil aktif ve pasif güvenlik sistemleriyle donatılmıştır:

ABS (Anti-Lock Brake System):

Tekerleklerin kilitlenmesini önleyici fren sistemi, gerekli durumda tekerleklerin blokajının engellenmesi amacıyla frenleme basıncını düzenleyen bir fren destek sistemidir ve ek olarak direksiyon kontrolünün korunmasını da sağlar.

EBA (Emergency Brake Assist):

Acil fren destek sistemi, durma mesafesinin azaltılması amacıyla fren pedalına hızlı basılması durumunda fren basıncını anında artırır. Takip eden araçları uyarmak için flaşör lambalarını otomatik olarak devreye alır.

ASR (Anti-Spin Regulation):

Tekerleklerin kaymasını önleyen anti patinaj sistemi, patinaj algılayıcılar tarafından teşhis edilir edilmez tekerlek veya tekerlekler düzenlenerek aracın kaygan zemin üzerindeki hareketini ve çekişin korunmasını sağlayan bir elektronik sistemdir.

ESP (Electronic Stability Program):

Akıllı elektronik bir sistem olan elektronik stabilite programı, yol tutuş kaybı olması durumunda fiziki yasalar çerçevesinde motor tahrik veya fren sistemlerini yöneterek sürücü tarafından seçilen güzergâh üzerinde aracı kontrol eder.

EBD (Electronic Brake Distribution):

Elektronik fren güç dağılımı, tekerlekleri ayrı ayrı yöneterek arka tekerleklerin frenleme gücünü optimum duruma getirmek için ABS algılayıcılarını kullanır.

Hız Sabitleyicisi (Cruise Control):

Bu sistem, yol profili nasıl olursa olsun gaz pedalına gerek kalmaksızın aracın sürücü tarafından belirtilmiş sabit hızda kullanımını sağlar. Kumandaya tekrar basarak devre dışı bırakmak ya da debriyaj pedalına veya fren pedalına dokunarak devreden çıkartmak mümkündür.

Hız Sınırlayıcısı:

Bu sistem belirlenen maksimum hızın aşılmamasını sağlar. Hız ayarını sürücü seçer ancak gaz pedalına sonuna kadar basılmadıkça programlanan hız aşılmaz.

Belirtilen özellikler araçlara göre farklılık gösterebilir. İlgilendiğiniz aracın güvenlik özellikleriyle ilgili bilgiler için teknik föyü inceleyiniz.

 

 

Çelikmotor İletişim Hattı

0424 247 03 23

Hakkımızda

çelik motor,kia,citroen,mazda,honda,elazığ citroen,honda elazığ,mazda elazığ,çelik grup,elazığ ikinci el araba,çelik inşaat,çelikler inşaat,elazığ satılık ev,elazığ 2 el araba,kia elazığ