C3

 Citroën C3, güçlü hatları, dinamik çizgileri, şık iç ve dış detaylarıyla öncü bir stili yansıtıyor.

Yeni Citroën C3 Yeni Tasarım

Citroën’in yenilikçi tasarım anlayışını ve yaratıcı karakterini temsil eden Citroën C3, güçlü hatları, dinamik çizgileri, şık iç ve dış detaylarıyla öncü bir stili yansıtıyor. Yeni tasarlanmış şeritleri, bumerang şeklindeki farları ve kokpiti çepeçevre saran cam yüzeyi ile Citroën C3 güçlü, sportif ve dayanıklı bir görünüm sergiliyor. Citroën C3, miras aldığı genlerle kusursuz bir bedene bürünerek, karakteristik özellikleri olan teknoloji, güvenlik ve sürüş keyfini bir adım ileri taşıyor.

Visiodrive

Citroën C3, kokpitin neredeyse tamamını kaplayarak, aydınlık ve ferah bir iç mekan sağlayan eşsiz panoramik Zenith ön camıyla hayata bakışınızı değiştiriyor. Bugüne kadar yol boyunca deneyimlediğiniz görüş açısını sil baştan yorumlayan VisioDrive, sürüş keyfini arka koltuklardaki yolcular da dâhil olmak üzere tüm kokpite yayıyor. Yolculuk esnasında manzaranın içindeymişsiniz hissini yaşatan bu üstün teknolojiyle, keyif ve konfor önünüzde uzanan yolla bütünleşiyor.


Muhteşem Bir Panorama

Kompakt görünümüne rağmen, benzersiz panoramasıyla iç mekanda doyasıya özgürlük ve ferahlık hissi sunan Citroën C3’te, yol ve manzara otomobilin ayrılmaz bir parçası haline geliyor. Üstelik sürücü koltuğunun arkasına kadar devam ederek eşsiz bir deneyim sunan Zenith ön cam gittikçe artan bir şekilde renklendirildiği için, hem güneş ışığına karşı optimum seviyede koruma sağlıyor hem de şeffaf yapısı sayesinde görüş açısını engellemiyor. Zenith’le, önünüzde uzanan yol ve otomobilinizi çevreleyen manzara bir iç mekân özelliğine dönüşüyor.

Stildeki Zarafet

Citroën C3, yenilenen dış tasarımında teknolojisine vurgu yapan güçlü çizgilere ve entegre sis farları içeren sportif bir ön tampona sahip. Akıcı hatlara sahip ön farlar, ön çamurluklara kadar kıvrılıp yükselerek iddialı ve enerjik görünümün altını çiziyor. Ayrıca yeni tasarım şeritleriyle dikkat çeken Citroën C3, önünde uzayıp giden ve yolları yutacakmış gibi görünen bir ızgaraya sahip. Citroën C3’ün tarzında ve albenisinde büyük öneme sahip olan cömertçe genişletilmiş cam yüzey, ışığın otomobil içindeki önemini vurgulamak üzere yan aynalarda, kapı kollarında, kapı panellerinde ve bagajda bulunan krom detaylarla destekleniyor. Baştan sona tüm ayrıntılarıyla zarif bir stilin habercisi olan Citroën C3, her bakışta ilham veriyor.


Öncü Tasarım

Citroën C3’ün zarafet ve rahatlığa adanmış şık dünyası kapıyı açtığınız anda sizi kendine çekiyor. Özgün tasarıma sahip direksiyon simidi, vadettiği dinamik sürüş keyfi ile aklınızı çelmeye hazırlanıyor. Üst sınıf konsol, geniş iç hacim ve kaliteli materyal seçimiyle tamamlanırken; iç mekân boyunca uzayıp giden kusursuz hatlar, geniş havalandırmaları, merkezi kontrol panelini ve göstergeleri öne çıkarıyor. Krom kaplama kapı kolları, yan çıtalar ve ön alt ızgara kalitenin kendini gösterdiği incelikli ayrıntılardan birkaçı. Kusursuz bir uyum içindeki tüm bu özellikleriyle Citroën C3, sizi vakit kaybetmeden yola çıkmaya çağırıyor.

Mükemmeliyetçi Yenilik Anlayışı

Citroën C3’ün stil sahibi ve kolay okunan göstergeleri yolculuğunuz boyunca ihtiyaç duyacağınız tüm bilgiyi size sunuyor. Ayrıca dikkatinizin tamamen yolda olmasını sağlayan ergonomik merkezi kumanda kontrolleriyle konfor parmaklarınızla buluşuyor. Üstün kaliteli döşeme ve kaplamalar, mükemmel sürüş pozisyonu ve benzersiz görüş açısı... Haydi, kontrolü ele alın ve hayat boyu sürecek bir deneyim için yola çıkın. 

Konfor ve Teknoloji

Citroën C3’ün kolay kullanıma sahip kontrol panelini ve göstergelerini takip ederek klima ve ses sistemi boyunca devam eden saf tasarımı, üstün kalitesiyle Citroën’in “Créative Technologie” imzasını taşıyor. Hem görüş hem de kullanım açısından kolaylık sağlaması için zekice tasarlanarak üç daire içinde gruplandırılmış otomatik klima kontrolleri, krom detaylarıyla kabine şıklık katıyor. Şanslı sürücüsü ve yolcuları için sınırsız bir konfor sunan Citroën C3’le, son teknoloji hizmetinizde…


Duyular İçin Bir Şölen

Citroën C3’ün üstün kaliteli malzemelerden üretilen, maksimum rahatlığı ve desteği sağlamak üzere tasarlanmış koltuklarıyla, en uzun yolculuklar bile konfor dolu dakikalara dönüşüyor. Ayrıca çok sayıdaki saklama bölmesiyle hayatınızı kolaylaştıran Citroën C3’te tüm eşyalarınız için yer var. Tabii dilediğiniz müziği dinleme lüksünüz de… Citroën C3, radyo ve CD çalara ek olarak MP3 çalar ve USB bellek girişine sahip. Citroën C3’ün tasarım anlayışı görme, işitme ve dokunma duyularınızdan çok daha fazlasına hitap ediyor. Kokpite entegre edilen araç parfüm sistemi, Citroën C3’ünüzü kendi seçtiğiniz kokuyla kişiselleştirme imkânı sunuyor. Citroën C3, tüm duyularınıza hitap eden öncü bir otomobil... 

 

Geniş İç Hacim ve Modülarite

Biçim ve fonksiyonellik arasında mükemmel bir denge kuran Citroën C3’ün kompakt dış tasarımı, geniş iç hacmiyle ferah ve konforlu bir dünyaya açılıyor. Citroën C3, değişen ihtiyaçlarınıza cevap veren modüler iç mekânıyla hayatınıza hemen adapte oluyor. Kompakt dış tasarımı dikkate alındığında geniş ve ferah bir iç hacim sunan Citroën C3, 300 litrelik geniş bagaj hacmi ve koltuklar katlandığında büyüyen yükleme uzunluğuyla tüm beklentilerinizi karşılamaya hazır.

Önce Güvenlik

Benzersiz aktif ve pasif güvenlik özellikleri Citroën C3’ün geliştirilmesinde öncelikli sırada yer alıyor. Gövde, olası bir çarpma anında kuvveti emerek gövdenin geneline dağıtıyor ve çarpmanın şiddetini yolculardan uzak tutuyor. Ayrıca Citroën C3, ön, yan ve perde hava astıklarıyla tam bir güven duygusu yaşatıyor. Görünür emniyet kemeri ikazlarına ek olarak, sesli bir uyarıcı da sürücü ve önde oturan yolcunun emniyet kemerlerini takmalarını hatırlatıyor. Citroën C3’ün mükemmel yol tutuşu sağlayan aktif güvenlik özellikleri arasında ABS, EBA (Acil Fren Destek Sistemi) ve EBD (Elektronik Fren Güç Dağılımı) sistemi bulunuyor. Tüm bu özelliklere ek olarak elektrokrom dikiz aynası, geceleri parlamayı önlemek için otomatik olarak kararırken; hız sınırlayıcı, otomobil için sürücünün talimatı olmadan aşılamayan bir hız limiti belirlemeye imkân veriyor. Elektrikli çocuk kilidi sayesinde sürücü, ekstra güvenlik için arka kapı ve pencere kilitlerini otomatik olarak devreye alma şansına sahip. Üstelik arka yan koltuklarda bulunan ISOFIX çocuk koltuğu bağlantılarıyla değer verdikleriniz daha güvende... Kusursuz güvenlik anlayışına sahip Citroën C3’le her yolculuk huzur dolu bir sürüş keyfine dönüşüyor.


Maksimum Ekonomi

Motor teknolojisindeki son yenilikleri temsil eden bir dizi çevreci ve ekonomik yakıt tüketimine sahip motorla donatılan Citroën C3 için ekonomi ve ekoloji öncelikli konular arasında yer alıyor. HDi motor teknolojisine sahip olan Citroën C3, çevreye duyarlı olduğu kadar ekonomik olmasıyla da adından söz ettiriyor. Citroën C3’lerin gücünü aldığı benzinli veya dizel motor seçeneklerinin hepsi, düşük CO2 emisyon seviyeleri ve yakıt tüketimine ek olarak yüksek performansı, maksimum sürüş keyfini garanti ediyor.

Teknoloji Güvenliğinizin Hizmetinde

Yolculuklarınızda tam güvenlik için Citroën modelleri son nesil aktif ve pasif güvenlik sistemleriyle donatılmıştır: 

 

ABS (Anti-Lock Brake System):

Tekerleklerin kilitlenmesini önleyici fren sistemi, gerekli durumda tekerleklerin blokajının engellenmesi amacıyla frenleme basıncını düzenleyen bir fren destek sistemidir ve ek olarak direksiyon kontrolünün korunmasını da sağlar. 

EBA (Emergency Brake Assist):

Acil fren destek sistemi, durma mesafesinin azaltılması amacıyla fren pedalına hızlı basılması durumunda fren basıncını anında artırır. Takip eden araçları uyarmak için flaşör lambalarını otomatik olarak devreye alır. 

ASR (Anti-Spin Regulation):

Tekerleklerin kaymasını önleyen anti patinaj sistemi, patinaj algılayıcılar tarafından teşhis edilir edilmez tekerlek veya tekerlekler düzenlenerek aracın kaygan zemin üzerindeki hareketini ve çekişin korunmasını sağlayan bir elektronik sistemdir. 

ESP (Electronic Stability Program):

Akıllı elektronik bir sistem olan elektronik stabilite programı, yol tutuş kaybı olması durumunda fiziki yasalar çerçevesinde motor tahrik veya fren sistemlerini yöneterek sürücü tarafından seçilen güzergâh üzerinde aracı kontrol eder. 

EBD (Electronic Brake Distribution):

Elektronik fren güç dağılımı, tekerlekleri ayrı ayrı yöneterek arka tekerleklerin frenleme gücünü optimum duruma getirmek için ABS algılayıcılarını kullanır. 

Hız Sabitleyicisi (Cruise Control):

Bu sistem, yol profili nasıl olursa olsun gaz pedalına gerek kalmaksızın aracın sürücü tarafından belirtilmiş sabit hızda kullanımını sağlar. Kumandaya tekrar basarak devre dışı bırakmak ya da debriyaj pedalına veya fren pedalına okunarak devreden çıkartmak mümkündür. 

Hız Sınırlayıcısı:

Bu sistem belirlenen maksimum hızın aşılmamasını sağlar. Hız ayarını sürücü seçer ancak gaz pedalına sonuna kadar basılmadıkça programlanan hız aşılmaz.

 

 

Çelikmotor İletişim Hattı

0424 247 03 23

Hakkımızda

çelik motor,kia,citroen,mazda,honda,elazığ citroen,honda elazığ,mazda elazığ,çelik grup,elazığ ikinci el araba,çelik inşaat,çelikler inşaat,elazığ satılık ev,elazığ 2 el araba,kia elazığ