Honda CR-Z

 Farklı olun!

Sürüş deneyiminin gerçek anlamı nedir? Heyecan, eğlence, macera... İşte gerçek sportiflik bu demek. Peki zıt kutupların beraber uyum içinde sizin için çalışmasına ne dersiniz? Hibrit ve ekonomik bir otomobilde sportif ve eğlenceli bir sürüş deneyimi yaşamak gibi. Kim demiş her güzel şey için ödün vermeniz gerek diye? Siz farklı olun. Ödün vermeyin.

Spor hibrit fikri belki imkansız ya da hayal gelmiş olabilir. Hatta rakipsiz! Ama Honda zaten hayalleri üzerine kurulmuş bir marka değil mi?

Yeni CR-Z dışgörünümünde benzersiz ve gözalıcı sportif bir tasarıma sahip. Kalbinde ise elektrik ve benzinli motorun birleşimi 1.5 124PS hibrit motor yatıyor. Yani hem sportif hem de ekonomik. Spor, Normal ve Econ olmak üzere 3 farklı sürüş modu sistemi teknolojisi ise onu benzersiz kılıyor. ECO tasarımlı anlık yakıt tüketimi göstergesi, yaktığınız yakıta göre renk değiştiren göstergeler gibi son gelişmiş teknolojilerle donatıldı. Farklı olmanız için herşey düşünüldü...


Tasarım

FARKLI OLMA YETENEĞİ

CR-Z’nin modern ve etkileyici dış dizaynı aerodinamik performans ve dinamizmden ödün vermeyecek şekilde tasarlandı. 

CR-Z’nin kompakt ebatları, hafif gövde yapısı ve aerodinamik dizaynı yakıt tüketimi ve emisyonu azaltırken istenen performansı sağlıyor.

Farklı ön ızgara tasarımından başlayarak arkaya doğru akıcı çizgilerle ilerleyen tasarımda ön ve arkada LED farlar göze çarpıyor.

CR-Z bizim tasarım hakkında bildiğimiz herşeydir.

Zarif, üstün durma kabiliyetine sahip ve son derece çekici.


Hibrit Teknolojisi

Faydalı şeyler yaratmak gibi bir misyon üstlendiyseniz, bir yardımcınız olsa iyi olur.

Hibrit teknolojisinin işleyiş şekli tam olarak budur: Bir taraf diğer bir tarafa yardım eder.Hibrit bir otomobil gücünü elektrik motoruyla desteklenen benzinli motordan alır. Sürekli devrede olan bu iki motor performansı arttırırken yakıt tüketimini düşürürler. Yavaşlama sırasında silindirler kapanır ve kinetik enerji toplanarak pillerde depolanır.İhtiyaç duyulduğu anda, iki motor birleşerek güçlü bir hızlanma etkisi yaratır ve ciddi oranda yakıt tasarrufu sağlar.Karbon emisyonu ise sürekli olarak azalmaktadır.

CR-Z çok özel iki gücü içinde barındıran ilk Hibrit araçtır: 

Yarışçı bir zeka ve yeşil bir kalp.


Donanım

CR-Z, motoru çalıştırıldığında otomatik olarak devreye giren “Gündüz Farları’na” sahiptir. 

Ön farların altına yerleştirilmiş sürekli olarak yanan LED ışıkları CR-Z’nin farkedilmesini sağlar. 

Gece ise, güçlü High İntensity Discharge ön farları görevi devralır. Bu sayede hem siz rahat bir görüşe sahip olursunuz hem de başkaları sizi rahatlıkla görür.

CR-Z’de bulunan “Premium Audio” ses sistemi, 6 hoparlör ve bagaja yerleştirilen subwoofer sayesinde yüksek ses çıkışı (360w) sağlamaktadır.

USB girişiyle Mp3 çalarınızı bağlayarak yolculuğunuzu daha keyifli hale getirebilirsiniz. Kontroller ise gerek uzaktan kumanda ile gerekse direksiyon üzerinde yer alan düğmeler ile yapılabilmektedir.

Tıpkı diğer kontrollerde olduğu gibi düğmeler daha net bir görüş sağlaması için mavi ışık verecek şekilde tasarlanmıştır.

CR-Z şık olduğu kadar pratik de bir otomobildir. 

Şekil olarak sportif aerodinamik yapısı ve yeri kavrayan çerçevesiyle go-kart kullanıyormuşsunuz hissi veren geniş tekerlek izlerine sahiptir.

Bagajı ise, 2 adet golf sopası çantası, bavullar ve bir bisikleti sığdırabilecek genişliktedir. Arka koltuklar yatırıldığında bagaj 1280 mm’ye kadar uzamaktadır.


Performans

CR-Z modelinin gücünün kaynağı Honda Integrated Motor Assist (IMA) sistemine sahip elektrikli Hibrit teknolojisi ile birleştirilmiş 1.5 litrelik i-VTEC benzin motorundan gelmektedir.

IMA sisteminin ekstra gücünün kaynağı olan 10kW’lık elektrik motoru fren yapıldığında veya seyir halindeyken jeneratör vazifesi görerek gücün 100V’lık bir nikel hidrit bataryasında depolanmasını sağlamaktadır.

İkisi birlikte 122 beygir güce ve 174N/m torka ulaşabilmektedir.

6 vitesli manuel şanzuman sayesinde, 100km’de şehir içinde 6.1 litre, şehir dışında ise sadece 4.4 litre yakıt tüketimi sağlamaktadır. 

Verimlilik, ekonomi ve heyecan aynı kaputun altında.

Kim demiş imkansız diye?


Güvenlik

CR-Z kompakt bir otomobil olabilir ancak kullandığı üstün güvenlik teknolojileriyle EuroNCAP’ten 5 yıldız almaya hak kazanmıştır. CR-Z’de bulunan Araç Denge Kontrol Sistemi (Vehicle Stability Assist (VSA)) motor gücünü azaltarak kaymayı durdurur veya tek bir tekerleğe fren uygulayarak kayma olması durumunda kontrolün yeniden ele alınmasına olanak verir. Gelişmiş uyumluluk Teknolojisi (Advanced Compatibility Engineering (ACE)) CR-Z’nin sürücü ve yolcularını kaza anında çarpma enerjisini dağıtarak korumaktadır. CR-Z sadece yolcularını değil yayaları korumak için de gerekli teknolojileri sunmaktadır. Darbe emici silecek braketi ve motor kapağı menteşesi çarpma esnasında silecekleri ve motor kaputunu bırakarak yayaya zarar vermelerini önler. 6 hava yastığı, ABS, aktif ön koltuk kafalıkları, çift kademe ön-gergili emniyet kemeri ile CR-Z’de siz ve sevdiklerinizin güvenliği için herşey düşünüldü.


3 Modlu Sürüş Sistemi

ÜÇ FARKLI KARAKTERE SAHİP TEK BİR OTOMOBİL

CR-Z'nin yeni 3 modlu Sürüş Sistemi, bir düğme ile üç farklı sürüş karakterinden bir tanesini seçebilmeniz için tasarlanmıştır.

Spor modu daha verimli bir sürüş sağlamak için Hibrit modelinin tüm performans potansiyelini ortaya çıkarır. Yüksek torklu Integrated Motor Assist (IMA) sistemi ile birleşen yumuşak ve üstün performanslı muhteşem bir sürüş keyfi sağlarken, benzin verimliliğiyle CR-Z'e modern bir sportif yapı kazandırır.

Normal mod tasarruf ile performans arasındaki en iyi dengeyi sağlar. Şehir içinde rahatlıkla dolaşabilmek için otomobile çevik ve güvenli bir sürüş keyfi kazandırır.

Econ Modu düğmesine basarak CR-Z'i maksimum benzin tasarrufu ile çalışır hale getirebilirsiniz. Econ Mod gaz pedalı hassasiyetini azaltarak IMA sisteminin kullanımı arttırır ve bu sayede yakıt tüketimi azalır. Varsayılan mod olarak seçilebilen Econ Mod'da hava düzenleyici de dahil olacak şekilde tüm ayarlar yakıt tasarrufu moduna geçer.

CR-Z'de her modun kendine has ışıklandırma sistemi bulunmaktadır. Spor modunda ışıklandırmalar kırmızı ile gösterilmektedir. Normal veya Econ modda ise mavi olmaktadır. Işıklar benzini ne kadar tasarruflu kullandığınız ile bağlantılı olarak yeşile döner. Shift Indicator Light (SIL) ise azami yakıt tasarrufu sağlamak için ne yapmanız gerektiğini size gösterecektir. Her 3 modda da sürüş keyfinin sonunda size ECO skorunuzu verecektir. Skorunuz ne kadar yüksek ise doğayı o kadar az kirletmişsiniz ve o kadar az yakıt tüketimi yapmışsınız demektir.

 

Çelikmotor İletişim Hattı

0424 247 03 23

Hakkımızda

çelik motor,kia,citroen,mazda,honda,elazığ citroen,honda elazığ,mazda elazığ,çelik grup,elazığ ikinci el araba,çelik inşaat,çelikler inşaat,elazığ satılık ev,elazığ 2 el araba,kia elazığ