Honda Yeni CR-V

Yepyeni CR-V

Tepeden tırnağa yapılan her değişiklik en ince ayrıntısına kadar düşünüldü, geliştirildi ve mükemmelleştirildi. Sonuç, eskisine göre daha ferah ve geniş iç hacim, daha ileri teknoloji, daha fazla zarafet, daha fazla yakıt tasarrufu ve daha fazla otomobil hissi. Rotanız neresi olursa olsun, CR-V ile keşfetme özgürlüğünü hissedeceksiniz.


Tasarım

Yeni CR-V'nin akıcı hatları ve fark yaratan cesur görünümü, tasarımı ve performansı güçlendirecek şekilde titizlikle düşünüldü. 

Örneğin, bagaj rüzgarlığı, zarif ve dinamik bir görünüm sunarken, aynı zamanda hava akışını daha fazla yakıt tasarrufu sağlayacak şekilde yönlendiriyor.  Kapı aynalarının kavisli tasarımı, aracın genel tasarımıyla uyum içerisinde ve dahası aracın etrafındaki kör noktaları önemli ölçüde azaltıyor. Park sensörleri bile, her açıdan düzgün ve zarif bir görünüm sağlayarak ve ön ve arka tamponlara mükemmel uyum gösterecek şekilde konumlanıyor. 

CR-V, dinamik ızgarası, LED Gündüz Farları, göz alıcı jantları ve işlevsel tasarımıyla farklı bir duruş sergiliyor.  Etkileyici cam tasarımları, nereye seyahat ederseniz edin, sadece dışarıyı görmeyi kolaylaştırmakla kalmayıp aynı zamanda içerideki görüşü de keyifli hale getiren mükemmel bir çok yönlü görüş sağlıyor. 


 Konfor

CR-V'nin ferah iç mekanı rahat ve zarif bir atmosfer yaratacak şekilde tasarlandı. Son derece keyifli olan bu iç mekanda kapı ve gösterge panellerindeki yumuşak dokunuşlu malzeme ekstra kalite sağlarken, klasik siyah veya modern fildişi rengi deri koltuk seçenekleri gerçek bir konfor hissi sunuyor. 

Arkaya yatan koltuk sırtı ve kavisli kapı döşemeleriyle birlikte arka koltuklar, yolcularınıza rahat edebilecekleri daha geniş bir alan yaratıyor. İster uzun ister kısa bir yolculuk yapıyor olun, herkesin rahat bir şekilde seyahat edebileceği geniş ve rahat bir iç mekan sizi bekliyor. 

Sürücü ve yolcu koltuklarındaki elektrikli bel desteği, sürüş esnasında her açıdan konfor sağlayacak şekilde ayarlanabiliyor, ayrıca elektronik ayarlanabilen hafızalı sürücü koltuğunda iki farklı koltuk ayarı kaydedilebiliyor.


Performans

Yeni CR-V'de birçok akılcı fikir ve yenilikçi teknoloji, düşük emisyon ve yüksek yakıt ekonomisi için çalışır.

Örneğin otomatik kontrol edilebilen dört tekerlekten çekiş sistemi. Ön tekerleklerden çekişin standart olduğu bir yolculukta elektronik kontrol edilebilen dört tekerlekten çekiş sistemi yol tutuşunda azalma tespit ettiğinde otomatik olarak devreye girer. Bu gelişmiş sistem yol koşullarını düzenli takip ettiği için akılcı bir şekilde gereken tekerleklere güç aktarır, stabilite ve aynı zamanda yakıt ekonomisi sağlar.


Güvenlik

Sürücüye sürekli destek olmak için mükemmel uyum içinde tamamen birlikte çalışan tüm güvenlik özellikleri. 

Honda mühendisleri sizin ve yolcularınızın güvenliği için her şeyi düşündü. 

İnsan odaklı güvenlik teknolojileri Elektronik Fren Gücü Dağıtımı (EBD), Araç Denge Kontrol Sistemi (VSA), ABS, Acil durum fren desteği (Brake Assist), Lastik Basınç Uyarı Sistemi (DWS), yağmur sensörlü silecekler, arka görüş kamerası ve daha fazlası yeni Honda CR-V'de güvenliğinizi sağlayabilmek için bir araya geldi. CR-V'yle sürüş yaparken akıllı teknoloji sürekli iş başında, öyle ki kullanırken bile onların orada olduğunu hiç fark etmeyeceksiniz.

UYARLANABİLİR SABİT HIZ KONTROLÜ (ACC)* 

ACC, öndeki araca göre hızınızı ayarlarken aynı mesafeyi sürekli olarak korumanızı sağlıyor. Dahası, sizinle öndeki araç arasındaki hızı ve mesafeyi seçmenize olanak tanıyor. Ön ızgaranın arkasındaki radar sistemi sürekli olarak öndeki araçla olan mesafeyi izler ve mesafe azaldıkça otomatik olarak gazı veya freni ayarlayarak mesafeyi kontrol eder. Öndeki araç mesafeyi tekrar artırırsa ACC sistemi hızınızı önceden belirlenmiş hıza geri getirir. 

ŞERİT KORUMA DESTEK SİSTEMİ (LKAS)* 

LKAS'da, yoldaki şerit işaretlerini sürekli olarak "algılayan" dikiz aynasının arkasına yerleştirilmiş bir kamera bulunuyor. LKAS, araç yolun dışına sürüklendiğinde sesli bir ikaz verir ve direksiyonu otomatik olarak düzelterek tekrar şeritte güvenli bir şekilde kalmanızı sağlar. 

ÇARPIŞMA HAFİFLETME FREN SİSTEMİ (CMBS)* 

CMBS, trafikte önünüzde seyreden bir araca çarpma riskini önlemek veya en aza indirmek için uygulanacak doğru fren miktarını otomatik ayarlayarak fren yapmanıza yardımcı oluyor. Ön ızgaranın arkasına yerleştirilmiş radar vericisi vasıtasıyla radar sistemi, yaklaşmakta olan bir önden çarpışmayı fark etmenizi sağlıyor. CMBS emniyet kemeriyle birlikte çalışarak sürücüye önlem alması için işitsel ve görsel ikazlar veriyor. Aynı zamanda araç hızını düşürmek için frenleri de devreye sokabiliyor. 

  Birinci Uyarı: Öndeki araca çarpma riski olduğunda veya iki araç arasındaki mesafe çok kısaysa bir uyarı sesi duyulur ve i-MID ekranında BRAKE yazısı görünür. Bu, çarpışmayı önlemek için sürücüyü uyarır. 

  İkinci Uyarı: İki araç arasındaki mesafe azalmaya devam ediyorsa, CMBS hafif fren uygular ve sürücü tarafındaki emniyet kemeri ön gergileri iki veya üç kere hafifçe çekilir. Bu noktada, ön gergileri sizi ve ön yolcuyu emniyetli bir şekilde yerinizde tutmak için emniyet kemerlerini yeterli bir kuvvetle çeker ve size çarpışmayı önlemek için önlem alma imkanı sunar. 

  Üçüncü Uyarı: Bu aşamada, çarpışma olma ihtimali vardır. CMBS sistemi acil fren yapmaya başlar ve hızı düşürmek için fren destek sistemini devreye sokar. Aynı zamanda, sürücü ve yolcu tarafındaki çarpışmanın etkisini azaltmak için emniyet kemerleri gerilir. 

HAREKETE DUYARLI-EPS 

Harekete Duyarlı Elektrikli Direksiyon (MA-EPS), doğrudan Araç Denge Yardımcısı ile birlikte çalışan yeni bir teknolojidir. Direksiyonun fazla çevrilmesi durumunda (genellikle karlı veya buzlu yollarda), direksiyonu kavisin içine doğru daha fazla kırmak için gereken gücü artırır ve direksiyonu ters yöne döndürmek için gereken gücü azaltır, aynı zamanda sadece dış tekerleklere fren uygular. Diğer bir deyişle, söz konusu durumlarda tam direksiyon hakimiyeti sağlayarak düzgün ve normal sürüş yapmanıza yardımcı olur. 

ÖN KOLTUKLARDAKİ BOYUN İNCİNMESİNİ HAFİFLETME 

Herhangi bir çarpışma durumunda koltuk sırtı yayları, koltuğun yolcunun alacağı darbeyi eşit şekilde emerek boyun incinmesinin şiddetini en aza indireceği şekilde tasarlanmış. 

ACİL DURDURMA SİNYALİ 

Acil Durdurma Sinyali, ani fren yapmanız gerektiğinde dörtlü flaşörleri hızla yakıp söndürerek sürücüleri uyarır ve arkadan çarpışma riskini azaltır. 

YOKUŞTA KALKIŞ YARDIMCISI (HSA) 

Yokuşta Kalkış Yardımcısı (HSA), aracı yokuş yukarı konumda kaldırırken geriye yuvarlanmasını önler. Bir eğim sensörü aracılığıyla fren basıncı kontrol edilir ve fren pedalını bıraktıktan sonra 1.5 saniye süreyle aracı sabit tutar. 

ELEKTRONİK KONTROLLÜ 4WD SİSTEMİ 

Akıllı Kontrol Sistemine sahip Gerçek zamanlı Dört tekerden Çekiş (AWD), yağmurda ve karda, ayrıca toprak yollarda ve kuru asfaltta CR-V'ye tamamen otomatik, mükemmel bir dört çekiş kabiliyeti kazandırır. 

SRS HAVA YASTIKLARI 

Maksimum koruma için, ön hava yastıklarında, darbenin şiddetine göre açılma zamanını ve kuvvetini ayarlayan iki-kademeli şişirme mekanizması bulunur. Yan perde hava yastıkları, yandan çarpışma durumunda sürücüye ve öndeki ve arkadaki yolculara koruma sağlarken, ön kafalıklar, 3-noktalı Acil Kilitleme Gergili (ELR) emniyet kemerleri ile birlikte çalışarak boyun incinmesini hafifletmek için hareket eder. 

YOKUŞ İNİŞ KONTROLÜ** 

Yokuş İniş Kontrolü (HDC), sürücünün fren pedalına basmasına gerek kalmadan bir düğmeye basılmasıyla düzgün ve kontrollü bir şekilde yokuş aşağı iniş sağlar.  Sistem, iniş esnasında aracın hızını takip eder ve araç eğer sürücü gaz pedalına basmadan hızlanırsa, sistem CR-V'yi yavaşlatmak için otomatik olarak fren yapar. 

AKTİF VİRAJ LAMBALARI (ACL)*** 

Seyir halindeyken özellikle karanlık veya zayıf aydınlatmalı yollarda, yoldaki değişiklikleri ne kadar erken fark ederseniz o kadar çabuk tepki verebilirsiniz. Aktif Viraj Lambası, sinyal verdiğiniz veya direksiyonu çevirdiğiniz andan itibaren virajı alırken yanar. 

FAR KAPAMA ZAMANLAYICISI 

'Eve geliş ışıkları' olarak bilinen bu sistem, motoru kapattıktan sonra farları maksimum 60 saniye süreyle açık tutmanızı sağlar ve CR-V'nizden ayrılırken yolunuzu aydınlatır. 

RÖMORK DENGE YARDIMCISI (TSA) 

Araç çekerken, Römork Denge Yardımcısı (TSA), CR-V'yle römorkun hareketini sürekli olarak izler ve ikisi arasında çok fazla mesafe algılarsa (örneğin, yan rüzgarlarda veya şerit değiştirirken) olay tehlikeli boyuta gelmeden devreye girer. 

 

*Bu ve diğer özeliklerin hangi modellerde mevcut olduğu ile ilgili daha fazla bilgi için, teknik özellikler sayfasına bakınız. 

** Sadece otomatik şanzımanlı araçlarda mevcuttur.

*** Sadece Lifestyle ve Executive modellerinde mevcuttur.

 
 

 

Çelikmotor İletişim Hattı

0424 247 03 23

Hakkımızda

çelik motor,kia,citroen,mazda,honda,elazığ citroen,honda elazığ,mazda elazığ,çelik grup,elazığ ikinci el araba,çelik inşaat,çelikler inşaat,elazığ satılık ev,elazığ 2 el araba,kia elazığ