Citroën C1

 Yeni yüzüyle beraber sempati ve kişilik kazanıyor.

 Yeni Citroën C1 Tarzını Seviyorum!

Şehir onun doğal ortamıdır. Şehir içinde sürüş için tasarlanmış yeni Citroën C1 alışılmadık bir çeviklik, üstün ses ekipmanı, düşük yakıt tüketimi ve eğlenceli bir tasarım sunar, bunu LED gündüz sürüş farlarında orijinal bir ışık ile tamamlar. Şehir içinde araç sürme bu araçla birlikte çok kolaylaştı.


Tarz Sahibi

Yeniden düzenlenen ön yüze entegre edilmiş ızgara, sis farlarını saran ön tampon ve LED gündüz sürüş farları, büyük bir logo ve dinamik jantlar, Yeni Citroën C1’in kişiliğini ön plana çıkarır.


 Atak

Yeni Citroën C1 şehrin en dar köşelerine girip çıkabilir. Otomatikleştirilmiş şanzıman ve 1.0i motoruyla alışılmadık bir sürüş performansı sunar. Süspansiyon ve elektrik destekli direksiyonu daha fazla güvenlik, konfor ve hareketlilik sağlamak için yeniden tasarlanmıştır.

 Ses

Yeni Citroën C1’in dört hoparlörlü ses sistemiyle şehri gezin.


 Keyfini Çıkarın

 Yeni Citroën C1, konfor ya da sürüş keyfinden ödün vermez. Öne entegre edilmiş ses sistemi ile etkili bir ses deneyimi sunar.  Modern ve akıllı yeni Citroën C1 sürüşü de keyifli hale getirir. Otomatikleştirilmiş şanzıman, ergonomik denetim kollarıyla  çalıştırılır, böylece şehirde manevra kolaylığı sağlar. Konfor hissini zenginleştirir.


Akıllı

Birleşik devirde 100 km’de 4,5 litre’lik yakıt tüketimiyle ultra ekonomik Yeni Citroën C1 km başına 104g CO2 değerinde çok az karbon emisyonuyla da gurur duyar. Çünkü çevre de saygıyı hak eder.

İnanılmaz Derecede Pratik

Yeni Citroën C1 her koşulda ihtiyaçlarınıza uyum sağlayan pratik bir şehir aracıdır. Sadece 3,44 metre uzunlukla yoldaki en kısa araçlardandır. Ön taraf, orta konsol ve kapılarda çok sayıda iç saklama bölmesi mevcuttur. Bagaj kapasitesi, arka koltuklar katlanarak gereken şekilde artırılabilir. Artık gitmeye hazırsınız!


Şehirde Güvenli

Yeni Citroën C1 güvenlikten ödün vermez. Hava yastıkları ve ABS’nin yanı sıra sürüşü daha güvenli hale getiren en son teknolojiyi de sunar. Bu, kaymaması için aracı dengeleyen opsiyonel bağlantı parçasını da içerir. Elektronik Fren Kuvveti Dağılımı (EBD) özelliğine de sahip olan Yeni Citroën C1, şehirde güvenli bir şekilde dolaşmak için gerekli tüm özelliklere sahiptir. Aksesuar olarak geniş bir ekipman çeşidi mevcuttur. Çocuklara üstün güvenlik sağlayan Isofix koltukta çocuklar birinci sınıf yolculuk yapar. Koltuğun araca güvenli bir şekilde takılması kolaydır.

 


Güvenliğiniz İçin Teknoloji

HAVA YASTIĞI: Poliamid kumaştan yapılmış, katlanmış ve sıkıca paketlenmiş şişen yastık. Hızlanma sensörü, aracın yavaşlamasını ölçer. Yavaşlama değeri referansı aşıldığında (çarpışma anında) küçük bir patlayıcı cihaz şişiriciyi ateşler, bu da yastığı şişiren bir gaz üretir nitrojen). Birkaç milisaniye sonra hava yastığı tekrar söner. 

ABS: Gerektiğinde tekerleklerin kilitlenmesini önleyen, sürücülerin direksiyon kontrolünü korumasını sağlayan elektronik güvenlik sistemi (Kilitlenme Önleyici Fren Sistemi’nin kısaltması). 

CSC: Viraj Denge Kontrolü, virajda fren yapma esnasında dengeyi optimize etmek için sağ ve sol tekerleklerin ayrı ayrı durdurulmasını sağlar. 

EBD: Otomatik Fren Kuvveti Dağılımı, sol ve sağ tekerlekleri ayrı ayrı idare ederek arka tekerleklerin frenleme kuvvetini optimize etmek için ABS sensörlerini kullanır. 

Isofix: Isofix, binek araçlarda çocuk güvenlik koltukları için uluslararası standart bir bağlantı sistemidir. Çocuk koltuklarının araca güvenli bir şekilde hemen sabitlenmesini sağlayan standart aşağıdakilerden oluşur:

– Araçtaki üç standart bağlantı noktasından oluşan bağlantı sistemi (tabanda 2, üstte 1 adet)

– İki alt bağlantı noktasına kilitlenen çocuk koltuğundaki iki bağlantı, kilitleme göstergesi ve bazen üst bağlantı kayışı


Çevre Dostu

CITROËN, geleceğe önem verir ve çevreye karşı sorumluluk duyar; Citroën C1’in çevreyi daha az kirleten, daha ekonomik motor sunmasının nedeni budur. Citroën C1 eko-bilinçli bir araçtır. 1.0i 68 BHP benzinli motoru otomatikleştirilmiş şanzımana bağlanır. Bu özelliği ile şehirde ve açık yolda oldukça rahattır. Düşük yakıt tüketimiyle (birleşik devirde 4.5l/100 km) düşük karbon emisyonlarını (otomatikleştirilmiş şanzıman için 104g de CO2/km) birleştirir. Hassas direksiyon sistemi ve sağladığı sürüş konforu için söylenecek tek bir şey kaldı: Yol sizin.

 

Çelikmotor İletişim Hattı

0424 247 03 23

Hakkımızda

çelik motor,kia,citroen,mazda,honda,elazığ citroen,honda elazığ,mazda elazığ,çelik grup,elazığ ikinci el araba,çelik inşaat,çelikler inşaat,elazığ satılık ev,elazığ 2 el araba,kia elazığ