Honda Civic Sedan

 Neden tamamını geliştirmek varken, tek yönü geliştirilsin ki?

Mühendislerimiz, yeni Civic Sedan’ı geliştirmek üzere harekete geçtiklerinde, zorlu görevleri nereden başlayacakları değil, nerede duracakları idi. Bunun nedeni, onların –iş güvenliğe, eğlenceli performansa, stile, konfora, elverişliliğe, dayanıklılığa, kaliteye, inceliğe ve yakıt ekonomisine gelince- Honda mükemmelliğini garanti etmeye olan sürekli bağlılıklarıdır. 

Bu uzun bir liste. Ancak eksiksiz bir özen gerektiriyor ve listedeki maddelerin hiçbiri birbirinden daha az önemli değil.

Sonuç; sürücü veya yolcu olmanız ya da yolculuğun uzun veya kısa olması farketmeksizin deneyimleyebileceğiniz aerodinamik tasarımın zevki ve yüksek verimliliği. 

 

Civic Eco 

Civic’te “eco”nomi devri başladı!

Kurulduğu günden bu yana en iyi otomobilleri tasarlarken çevreye duyarlılık konusuna da özen gösteren Honda, bu yaklaşımını yeni bir boyuta taşıyor. Honda Türkiye fabrikasında otogaz dönüşümüne hazır olarak üretilen Civic Eco hem çevreyi hem de sürücüsünün bütçesini düşünüyor. 

Honda, 2020 yılına kadar tüm dünyadaki üretimlerinde kullandıkları CO₂ emisyonunu %30 oranında azaltmayı hedefliyor.

Ekonomik

Otogaz (LPG) ile çalışan Civic Eco, benzinli motorlara oranla daha fazla tasarruf sağlıyor. Böylece Honda Civic Eco’nun performans ve konforu, Otogaz seçeneğiyle daha ekonomik hale geliyor.

Çevreci

Gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakma vizyonuyla Honda, Civic Eco modelinin diğer yakıtlara oranla daha az CO₂ emisyonu ile çevreci misyonunu bir kez daha kanıtlıyor.

Güvenli

Honda Türkiye tarafından otogaz dönüşümüne uygun olarak üretilen Civic Eco’nun LPG dönüşümünü anlaşmalı Honda Yetkili Servisleri ve BRC, Civic Eco için özel olarak geliştirilmiş kit ile gerçekleştiriyor. Böylece hem daha güvenli bir sürüş hem de 6 yıl 150.000 km garanti sağlıyor. 

Performanslı

Civic Eco 1,6 litre 125 beygir i-VTEC motor, 5 vitesli düz ve otomatik şanzıman seçenekleriyle aradığınız performansı sunuyor. Civic Eco’nun motorunda ve ilgili ekipmanlarında LPG dönüşümünün güvenli ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için yapılmış değişiklikler bulunuyor.


Civic Smart 

Pioneer AppRadio

Honda Civic Smart ile size sunulan Pioneer AppRadio; geniş, tam renkli dokunmatik ekran üzerinde akıllı telefonunuzdaki içerikleri rahatça kullanabileceğiniz, internet bağlantısı ve çeşitli uygulamalarla yolculuğunuzu daha keyifli hale getiren multimedia sistemidir. En güncel harita, gelen çağrıyı cevaplama, internet erişimi, müzik keyfi ve video eğlencesinin yanı sıra, Appstore ve Google Play Store aracılığı ile indirdiğiniz uygulamalarla da kullanabilirsiniz. Akıllı telefonunuz içindeki kayıtlı müziklerinize, resimlerinize, indirdiğiniz video, podcast veya sesli kitaplara, takvim ve diğer uygulamalara Pioneer AppRadio ile erişim sağlayabilirsiniz. Pioneer AppRadio, iOS6 işletime sahip iPhone 4/4S/5 ve MHL veya HDMI girişe sahip Android telefonlarla uyumludur. 

AppRadio ile uyumlu telefonlar için;

http://www.pioneer.eu/tr/products/25/299/35829/SPH-DA100/specs.html

Not: Telefonun opsiyonel (EPL-3FHU) kodlu MHL adaptörü edinildiğinde Samsung Galaxy S3 / Note II ve Galaxy S4 /Mega modelleri ile uyumlu çalışmaktadır.  


Teknoloji

Hayatı kolaylaştırmak için tasarlanan teknoloji

Biz Honda'da gelişmiş teknolojilerin mutlaka insanlara faydalı bir yönünün bulunması gerektiğine inanıyoruz. İşte bu nedenle Yeni Civic Sedan'da yolculuğunuzu daha güvenli ve eğlenceli hale getirecek gelişmiş yol bilgisayarı i-MID*, yakıt ekonomisi sağlayan ve emisyon oranını düşüren ECON teknolojilerini geliştirdik.

ECON

Yeni Civic sedan'ın ışıklarının siz daha ekonomik sürerken sevinçten yeşile döndüğünü biliyor muydunuz? ECON butonuna bastığınıza harekete geçen sürüş sistemi ışıklandırmalarıyla size yol gösterir. Örneğin ani hızlanmalarda maviye dönen ambiyans aydınlatmaları, siz ekonomik kullandığınızda yeşil oluyor. 

i-MID

Yeni Civic sedan'ın iç tasarımı daha çok sizi yansıtsın diye geliştirilmiş yol bilgisayarı i-MID, kişiselleştirilmiş sürüş deneyimine yeni bir boyut katıyor. Civic sedan'da sevdiklerinizin resimleri yol boyunca yanınızda olacak. Üstelik herhangi bir taşınabilir belleğe yüklediğiniz favori müzikleriniz de. Ses ayarı, yakıt bilgileri, radyo, CD, saat gibi bilgileri de içeren i-MID yolculuğunuz için gerekli tüm bilgileri ve eğlenceyi barındırıyor.


Dış Tasarım

Daha fazla tarz. Daha fazla enerji. Daha fazla Civic

Civic'in ikon haline gelmiş tasarım felsefesinin bir gelişimi olarak, yeni Civic sedan dinamik şekliyle sadece çekici görünmekle kalmıyor aynı zamanda aerodinamiği ve performansı da geliştiriyor. 

İncelikli tasarım baştan aşağı sofistike bir karakter yaratıyor. Akıcı atletik çizgiler ve geniş duruş ile her bir tasarım öğesinin uyumlu bir şekilde bütünleştiği dış görünümüne neresinden bakarsanız bakın! 

Yenilenen Civic sedan sürücüsüne özel bir hava katıyor. 

Yeni Civic Sedan'daki her bir tasarım detayı, sadece harika görünmesi için değil bunun yanında üstün performansını sergilemesi adına da, dikkatlice düşünüldü. Yeni dizayn edilen Xenon farlar açık ve net bir görüş sağlarken dinamik ön tampon tasarımını da mükemmel bir şekilde tamamlıyor.

İç tasarım

Sürüş keyfinin doruğunda.

Sürüş deneyiminizi hem güvenli hem de daha keyifli hale getirmek için tüm önemli bilgiler ve göstergeler yeni dizayn edilen işlevsel ön panelde sürücüye olabilecek en yakın noktada. 

Yeni tasarlanan ön panelde hız, devir, yakıt tüketimi gibi yolculuğunuz için önemli bilgiler güvenli ve keyifli bir sürüş deneyimi için sürücüye odaklı, sürücünün gözünü yoldan ayırmadan görebileceği açıda konumlandırıldı. Ön panelin yüzeyi değişkenlik gösteren iki farklı desenli doku ile kaplı. Bu özel doku güneş ışığını yansıtarak ön panele derinlik katan görsel bir efekt yaratıyor. 

Ergonomik şekilde tasarlanan direksiyondaki kumanda butonları geliştirilmiş yol bilgisayarı i-MID'i* kolayca kullanmanızı sağlıyor. Ses, müzik kanalı seçimi, saat, cruise control gibi pekçok fonksiyonlar rahatça kumanda edilebiliyor.


Konfor

Yüksek kalite, zengin donanım, yüksek konfor seviyesi

Kokpitin ergonomisinden kullanılan materyallerin seçimine kadar yeni Civic Sedan’ın iç tasarımı hem sürücüsünün hem de yolcuların konforu düşünülerek tasarlandı. 

Daha konforlu ve keyifli yolculuklar için yenilenen koltuk tasarımı daha geniş sırtlıklara sahip. Yan desteği arttırılmış ön koltuklar oturma pozisyonunuzu desteklerken, arka koltuklar inme ve binme hareketlerini kolaylaştıracak şekilde tasarlandı. Gri ve bej renk seçeneklerine sahip yeni koltuk döşemelerine dokunduğunuzda yüksek kalite ve konforu hissedeceksiniz . 

Kaydırılarak sürücüsüne göre ayarlanabilir yeni ön kol dayama sadece konfor yaratmıyor aynı zamanda iki bardak tutucuyla işlevsel de.


Performans

Sürekli değişim, sürekli gelişim

Honda mühendisliğinin kalbinde sürekli performansı iyileştirme çabası yatıyor. Bu nedenle Yeni Civic Sedan elektronik olarak kontrol edilen akıllı valf zamanlaması sayesinde hıza bağlı olarak yakıtın yanmasını kontrollü bir seviyede tutup emisyon değerini düşüren 125 PS 1.6 i-VTEC motora sahip.

Ayrıca, direksiyondan da kumanda edilebilen 5 ileri otomatik şanzıman, yolun eğimine göre aracın uygun viteste ilerlemesini sağlayan Akıllı Eğim Sistemi (Grade Logic System) ile sürücüsüne her koşulda konfor sunarken istenildiğinde düz vites keyfini yaşamanıza olanak sağlar.


Güvenlik

Heyecan verici sürüş deneyiminizi güvenli kılacak teknolojiler

Biz her Civic sedan kullandığınızda daha güvenli sürüş deneyimi yaşatmak için çalışıyoruz. Virajlı yollarda, dönüşlerde, hızlanmalarda ve ani manevralarda sürücünün aracı daha iyi kontrol etmesini sağlayan VSA ( Araç Denge Konrol Sistemi), özellikle dönüşlerde, frenleme esnasında ve kaygan yol koşullarında dengesizlikleri tespit ederek, sürücünün direksiyonu doğru yöne çevirmesi için uyarıda bulunan ve ilk direksiyon hareketini otomatik olarak başlatan sınıfında ilk ve tek Harekete duyarlı direksiyon sistemi (Motion Adaptive EPS) her zaman yanınızda.

Farklı boyutlardaki araçların çarpışması durumunda bile maksimum koruma sağlayan ACE (Gelişmiş Uyumluluk Teknolojisi) gövde yapısı, 6 havayastığı, ABS ve EBD (Elektronik Fren Gücü Dağıtım Sistemi) ile güvenli sürüş keyfini yaşatıyor.

Biliyoruz çok komplike hesaplama ve mühendislik gerektiriyor ancak amaç basit: siz ve sevdiklerinizin yolculuğunu daha güvenli kılacak teknolojiler yaratmak.

 

Çelikmotor İletişim Hattı

0424 247 03 23

Hakkımızda

çelik motor,kia,citroen,mazda,honda,elazığ citroen,honda elazığ,mazda elazığ,çelik grup,elazığ ikinci el araba,çelik inşaat,çelikler inşaat,elazığ satılık ev,elazığ 2 el araba,kia elazığ