Honda Accord

Sanat eserlerini kıskandıracak çizgiler… 

Yeni Accord gelişmiş şasisinden güçlü motoruna ya da ileri seviye güvenlik teknolojilerinden yenilenen tasarımına kadar ilerici fikirlerin birer koleksiyonudur. Honda Accord akıllı mühendisliğin hem güç ve zarafet hem de tasarruf anlamına geldiğini gösterir.

 


Dış Tasarım

Bakmak ve görmek aynı şey değildir; ama bazen baktığınızda mutlaka görürsünüz. Yenilenen Accord tek bir bakışla yollarda farkedilecek ancak bundan daha da ötesini başaracak. Yenilenen tasarımıyla sizi herkesten farklı kılacak. 

Accord kaslı yapısını vurgulayan geniş hatları ve arkaya doğru uzanan akıcı çizgileriyle aerodinamik bir tasarıma sahip. Yenilenen ön ızgara ve tampon Accord'a farklı bir stil kazandırırken arka bölümde de stoplardaki renk değişikliği ve bagaj kapağına eklenen kromaj çıta estetik çizgilerini tamamlıyor. Dış tasarımında göze çarpan bir diğer değişiklik ise jantların yeni parlak tasarımları. Dinamik ama aynı zamanda zarif çizgilere sahip yeni Accord'da akılcılık oldukça çekici hale geliyor.


İç tasarım

Ön konsoldaki mavi LED ışıklı arkadan aydınlatmalı göstergeler, direksiyondan kontrol edilebilen LCD çoklu bilgi ekranı* ve gösterge panelinin her iki yanından aşağı doğru ilerleyen özel koyu gümüş trimler gözlerinizi kamaştırsa da, yolculuğunuz boyunca dikkatinizi kaybetmezsiniz. Çünkü cep telefonunuzu, müzik sistemini ve hız sabitleyiciyi kontrol edebildiğiniz deri direksiyon ellerinizin altında. Yenilenen Accord'un iç tasarımı fark yaratıyor. Özenle seçilmiş premium malzemelerle yaratılan yeni Accord'un iç tasarımında gösterge panelini saran timlerin koyu gümüş rengi hemen göze çarpıyor. Seçiminize göre yeni siyah veya gri deri koltuklar Accord'un iç tasarıma ayrı bir hava katıyor. Tasarımda uyum anlayışı önemlidir. Kapı içi paneli, direksiyon ve el freni koyu gümüş renklerde yer alırken yeniliklere uyum sağlayan parlak gümüş el freni butonu ve iç kapı kolları Accord'un iç tasarımını tamamlıyor. 


Konfor

Bizce bir otomobil her şeyden önce sahiplerini rahat ettirmeli. İç tasarımı yenilenen Accord'ta her türlü konforunuz düşünülerek tasarlanmış 8 yönlü elektrikli ayarlanabilir, deri döşemeli, bel destekli ön deri koltuklar sizi ilk andan itibaren saracak. Sizi tanıyan ve hatırlayan bir otomobil ne kadar rahat olurdu değil mi? Sürücü pozisyonu hafıza sistemi ile yenilenen Accord her iki anahtara da kodlanabilen sürüş pozisyonunuzu hafızaya alıyor. Siz yaklaşıp Accord'un kapılarını açtığınızda sizin hafızaya aldığınız sürücü koltuğu pozisyonu otomatik olarak ayarlanıyor. Böylece Accord 2 hafızalı ayarlanabilir sürücü koltuğu ile sizin en rahat olduğunuz sürüş pozisyonunu anında alıyor. 

Yenilenen Accord'da sevdiklerinizi unutmadık. Bel destekli yolcu koltuğu ile konuklarınız da Accord'da seyahat etmek için can atacak. Geniş diz mesafesi, yüksek tavan ve kullanışlı depolama alanları ayrıntıya önem veren kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratmayacak. Bi-Xenon farların aydınlattığı yoldan rahatça giderken otomatik farlar ve yağmur sensörlü silecekler hayatınızı kolaylaştıracak. Çift yönlü klima kontrolü, 10 adet hoparlör ve 6'lı CD çalar ünitesinden oluşan birinci sınıf ses sistemi, müzikçalarlar için tasarlanan USB bağlantı noktası ve güç çıkışı yolculuklarınızı keyifli kılacak. Yeni Accord'unuzda siz ve sevdiklerinize özel bir atmosfer mi yaratmak istiyorsunuz? Premium müzik sisteminden yayılan hoş müziğinize dış sesler engel olamayacak. Yeni Accord'un daha kalın arka camları ve halı döşemesi, motor bölmesinde ve araç altındaki ek ses yalıtımı huzurlu ortamınızı bozacak dış sesleri engelleyecek. Tabi 464 litrelik bagaj hacmini de unutmayalım...


Performans

Bir düşünün... Sağ ayağınızın altında, sizin her pedala dokunuşunuzu tutkuyla bekleyen 156 PS, 2.0 litrelik i-VTEC motor var. Sesiyle sizi baştan çıkaran, “Değişken Zamanlama Kontrol Sistemi”yle her devirde yüksek performans sağlayan bu güç simgesi, Euro 5 emisyonlarına uyumlu ve çevreye de saygılı. Çünkü yeni Accord'un dış tasarımında yapılan iyileştirmeler sonucunda aerodinamik katsayıda %5 iyileştirme elde edildi. Şehir içi 10.2 lt., şehir dışı 5.7 lt. ve birleşik 7.3 lt. yakıt tüketimi ve 170g/km'lik emisyonuyla bir önceki modele göre %6 daha fazla ekonomik ve de çevreci.

Yeni Accord'u her kullanışınızı adeta bir zevke dönüştüren 5 ileri otomatik şanzımanı size kendisine hükmetmeye çağırıyor. Bunun yanısıra 5 ileri otomatik şanzıman, direksiyondaki kulakçıklar sayesinde manuel kullanıma olanak sağlıyor.

Accord'un yumuşak ve tepkilli sürüşü size yolculuklarınızda ihtiyacınız olan güveni vermek üzere tasarlandı. Ön ve arka süspansiyonlarda bulunan bağımsız çift salıncaklar sayesinde sağ tarafı düz olmayan bir zemine gelse bile sol taraf bundan etkilenmeyerek Accord'un düz ve dengeli sürüşü sağlanmış oluyor bu da size hem daha performanslı hem de konforlu bir sürüş vaad ediyor. Gövde rijitliği ise keskin veya ani manevralarınıza anında cevap verilmesini sağlıyor.


Güvenlik

EuroNCAP Çarpışma Testi’nde 5 yıldıza layık görülen Honda Accord’da bulunan daha alçak ağırlık merkezi, geniş tekerlek aralığı, çift kademeli ön hava yastıkları, yan ve tam boy perde hava yastıkları, aktif ön koltuk başlıkları, ABS, Acil durum fren desteği (Brake Assist) ve çocuk koltuğu için ISOFIX bağlantıları ile güvenlik herzamanki gibi standart. 

Yenilenen Accord’un özel sahipleri için özel güvenlik önlemlerini de unutmadık. Virajlı yollarda, dönüşlerde, hızlanmalarda ve ani manevralarda sürücünün aracı daha iyi kontrol etmesini sağlayan VSA ( Araç Denge Konrol Sistemi), özellikle dönüşlerde, frenleme esnasında ve kaygan yol koşullarında dengesizlikleri tespit ederek, sürücünün direksiyonu doğru yöne çevirmesi için uyarıda bulunan ve ilk direksiyon hareketini otomatik olarak başlatan Harekete duyarlı direksiyon sistemi (Motion Adaptive EPS) her zaman yanınızda. 

Yenilenen Accord’a eklenen hem aydınlatma hem selektör olmak üzere 2 fonksiyonu da aynı lambada barındıran uzun ömürlü ve ekonomik Bi-Xenon farlar, yolu daha iyi aydınlatıyor. 

Otomatik Hüzme Kontrol Sistemi(HSS) ve dönüş yapılan bölgenin aydınlatılmasını sağlayan Dönüş Aydınlatma Sistemi (ACL) gibi özelliklerinin de yenilenen Accord’a eklenmesiyle sürücülere daha güvenli bir gece sürüşü sunuluyor. 

Otomatik Hüzme Kontrol Sistemi (HSS) ile aydınlatma otomatik konumuna alındığında ön dikiz aynasının arkasına yerleştirilmiş bir sensör yardımıyla sürüş sırasında diğer araçlar kontrol edilerek yolun uygunluğuna göre uzun-kısa hüzmeli farlar arasında geçiş yapılarak diğer sürücüleri rahatsız etmeyecek bir aydınlatma sağlanmış oluyor. Karşıdan gelen araç 1000m mesafesine geldiğinde uzun hüzmeler açıksa sistem otomatik olarak kısa hüzmelere geçiyor. Araç geçtiğinde ise uzun hüzmeler tekrar yanıyor. Aynı çalışma prensibi aynı şeritte giden öndeki otomobil için de geçerli. Öndeki araç 500m’den daha kısa mesafeye geldiğinde uzun hüzmeler açıksa otomatik olarak kısa hüzmeler devreye giriyor. Böylece sürücü dikkatini yoldan ayırmadan güvenli bir sürüş sağlanmış oluyor.

 

 

Çelikmotor İletişim Hattı

0424 247 03 23

Hakkımızda

çelik motor,kia,citroen,mazda,honda,elazığ citroen,honda elazığ,mazda elazığ,çelik grup,elazığ ikinci el araba,çelik inşaat,çelikler inşaat,elazığ satılık ev,elazığ 2 el araba,kia elazığ