Mazda CX-5

Yeni Mazda CX-5: SKYACTIV TEKNOLOJİSİNE sahip bir kompakt SUV
Kompakt SUV’un herkesi kuşatan stili, güvenliği ve ruhu

Yeni nesil SKYACTIV TEKNOLOJİSİ ve ‘KODO – Hareketin Ruhu’ tasarım temasını tam olarak içeren ilk üretim modeli olan Mazda CX-5, geleneklerimizin merkezindeki saf sürüş zevkini koruyor. Bu kompakt SUV, hareketin gücünü karşısında hissettiğimiz heyecanı temsil ediyor.

Güvenlik ve yakıt tüketiminden taviz vermeden tasarım, kullanım kolaylığı ve konforu önceliğimiz olarak belirledik. Yeni Mazda CX-5 benzersiz kalite ve çok yönlülüğe sahip bir kompakt SUV olarak sahiplerinin ilgi alanları, hayat evreleri ve hayat tarzları değiştikçe onlara mutluluk vermeye devam edecek.

Dinamik ‘Mazda kanadı’ ve sportif ızgara ile birleşen ön kısmın köşeli hatları, ‘KODO – Hareketin Ruhu’ tasarım temasını yansıtarak Mazda CX-5’in kalbindeki gücü, dengeyi ve kuvveti ifade eder.

Bu kompakt SUV’un tasarımında çitaların esnek hareketlerinden ilham alındı, enerji ve çeviklik hissi veren canlı bir görünüm yaratıldı.

Aerodinamik gövde tipi ve güçlü arka kısım, avının üzerine atılmaya hazır bir şekilde öne eğimlidir. Stil ve işlevselliği bir araya getiren bu öne eğim, sürücü için üstün bir görüş alanı sağlamaya yardımcı olur.

Atletik bir görünüme sahip olan arka kısım, çevik bir çitanın kaslı gövdesini hatırlatarak insana estetik bir sağlamlık hissi veriyor. Köpekbalığı yüzgecine benzeyen tavan anteni, kaliteli yapıyı yansıtmakta ve tüm CX-5’lerde standart olarak bulunmaktadır.


"Hareketin Ruhu" ile şekillenen gövde tipi ve işçiliği yansıtan dış kısım

Atletik araç dışı - ‘KODO – Hareketin Ruhu’

Yeni Mazda CX-5'in dış tasarımı, yeni ‘KODO – Hareketin Ruhu’ tasarım temamıza dayanır ve ilhamını çita gibi hayvanların güçlü ama zarif hareketlerinden almıştır. Bu gövde tipi ile, doğanın güzelliğini ve hareket konseptini aktarmak istiyoruz.

İşçiliğimizin üç temel özelliği olan kusursuz yapı, sıra dışı işlevsel güzellik ve müşteri memnuniyetini geliştirmek için, tasarımcılarımız ve mühendislerimiz aracın dış kısmında birlikte çalıştılar. Bu, enfes tasarımı destekleyen titiz bir mühendislik ile birlikte, gövde tipi ve yapısına dair üstün bir kalite hissini doğurdu.

Bi-Xenon farlar, bir araç yaklaştığında otomatik olarak kısa fara geçişi sağlayan Uzun Far Kontrolü ile donatılmıştır. Ayrıca yolu daha iyi aydınlatmak için ön farları direksiyon hareketine paralel bir biçimde döndüren Adaptif Ön Far Sistemi’ni içerir.

Sportif yatay arka farlar, gösterişli bir biçime sahip ön farları tamamlar. Gündüz yuvarlak kırmızı bir lamba ve kanat benzeri bir motif ortaya koyarken gece yakıldığında ise bir kediden ilham alan benzersiz bir aydınlatma sağlar.

Hassas döküm alaşım jantlarımız sportif estetiği ve aracın dış kısmının dinamik stilini tamamlar. Reflex'te 17”, Power ise 19” alaşımlı jantlar ile donatılmıştır.

Krom kaplama çift egzoz, dış kısmın sportif ve işlevsel şıklığının yalnızca bir örneğidir. Sağlam bir duruşu temsil eden ve göze çarpan alt çamurluğa yerleştirilmiştir.

’KODO – Hareketin Ruhu’ Duygusal bir tepki oluşturmak üzere tasarlanmıştır

‘KODO – Hareketin Ruhu’ ile otomobil tasarımını, tipik bir SUV aracın işlevsel sağlamlığının ötesine taşıyor, yeni bir duygu ve zarafet düzeyine ulaşıyoruz. ‘KODO – Hareketin Ruhu’ ile amacımız, ruha hitap eden bir araç yaratmak ve otomobil ile etkileşime geçtiğinizde duygusal bir bağlılık hissi almanızı sağlamaktı. Bizim hissettiklerimiz bunlar; diğer sürücülerde de aynı duyguların uyanacağına inanıyoruz.

Mazda CX-5, 'KODO – Hareketin Ruhu' adlı yeni tasarım temamızın şekillendirdiği ilk seri üretim modelidir.

Gövde stili, güçlü arka kısımlar ile, bir çitanın görünümünün kıvrak enerjisinden esinlenmiştir.

Kompakt tasarım ve Bi-Xenon farlar, avına atılmaya hazır bir çitanın duruşunu ve gözlerini yansıtır.


Deri döşeme, Bose ses sistemi ve Bluetooth ile konforlu iç mekan

Dikkatli bir işçilikle kotarılmış araç içi, sürüş zevki ile uyumludur

Sürücü ve yolculara, güvenl verici bir sürüş ortamı sunmak için, tasarımcılarımız ve mühendislerimiz bu aracın içinde birlikte çalıştı. Sonuçta güvenli, ferah ve esnek bir iç mekan elde edildi.

Sürüş ortamının kalitesi, gösterge paneline kullanılan malzemelerin yumuşaklığı ve kibarlığında ile saten krom bezemeli yüzeylerde belirgindir. Bu yüksek kalite ve orijinallik hissi, her bir yüzeyin, çizginin ve bileşenin birbirini tamamlama biçiminde ortaya çıkıyor. Titiz üretim kalitesi ve özenli işçiliğe yaptığımız yatırım araç içinde hemen kendini belli ediyor. 

Bu aracın içi, sürücü ve araç arasında mükemmel bir iletişim ve etkileşim sağlamak için dikkatle planlanmış, düğmeler ve kontroller sezgisel olarak yerleştirilmiştir.

Geniş sürüş ortamı, üretim kalitesini yansıtan, ergonomik olarak tasarlanmış koltuklar ile dört yetişkin için geniş bir bacak mesafesi sunar.

İç kısımda, donanıma bağlı olarak, şu özellikler bulunur: 5,8" dokunmatik renkli ekran, hands-free iPhone® ve Bluetooth için stereo bağlantı, direksiyondan kumandalı MP3/CD çalar, 9 hoparlörlü Bose® ses sistemi, USB ve AUX bağlantısı

İnsan-makine arayüzü (HMI) kumandası sayesinde, müzik sistemini, otomobil ayarlarını ve hands-free telefonunu, sürüş güvenliğini tehlikeye atmadan, tek bir noktadan kontrol edebilirsiniz.

İhtiyaçlarınıza göre esneklik özelliğine sahip bir araç içi tasarımı: Karakuri koltuk sistemi

Otomobillere Karakuri (‘düzen’ veya ‘mekanizma’ anlamına geliyor) koltuk sistemini monte eden ilk üreticiyiz. 40:20:40 katlamalı koltukları, bagaj alanında bulunan ve tek dokunma ile çalışan uzaktan kumandadan veya koltuğun üst kısmındaki düğmelerden çalıştırmak son derece kolay. 2. sıradaki orta bölümü ister beşinci koltuk veya bardak tutucuları bulunan orta kolçak olarak kullanın, ister uzun eşyalarınızı taşımak için katlayın. Koltuklar katlandığında bagajın zemini ile aynı seviyeye gelir. Bu segmentte ilk kez sunulan bir diğer yenilik olan Karakuri yük bölmesi kapağı ise kolay ve rahat yükleme sunmak adına, bagaj kapağı ile birlikte açılır ve kapanır. 

Bose® ses sistemi, birinci sınıf akustik ile sürüş ortamını canlandırır

Bu surround-ses Bose® ses sistemi, özel olarak Mazda CX-5 için geliştirildi. Dokuz hoparlörün üçü gösterge panelinde, iki woofer ön kapılarda, iki hoparlör arka kapılarda ve iki hoparlör de arka koltuklarda yer alıyor.

Kişisel cihazlarınızı USB, AUX veya Bluetooth ile bağlayın, daha sonra dijital anfi ile sesi açın. Özelleştirilmiş sekiz ekolayzır kanalı arasından seçim yapın ve AudioPilot® ses telafi sisteminin, arka plan sesine karşılık olarak akustiği sürekli olarak ayarlamasına izin verin.


Dinamik sürüş performansı sunan SKYACTIV TEKNOLOJİSİ ile benzersiz bir deneyim

Dinamik sürüş performansı, zevkli sürüş deneyimi

SKYACTIV TEKNOLOJİSİ'nin tüm üstün özelliklerini bünyesinde barındıran Yeni Mazda CX-5, tam anlamıyla zevk verici bir sürüş deneyimi sunar. Geliştirilmiş motorumuz, şanzıman, şasi ve gövde teknolojileri, rafine bir sürüş performansı ve üst düzey yakıt verimliliği sunmak için birlikte çalışır.

Şasi, sürüşe ve otomobilin kullanımına, SUV’larda nadir bulunan bir çeviklik ve duyarlılık ekler. Aktif Tork 4x4 Sürüş Sistemi, maksimum çekiş ile tekerleklere güç aktarırken motor ve şanzıman üstün verimlilik ile dinamik bir sürüş sunar. Güçlü ama hafif gövde materyalleri, birinci sınıf güvenlik ve mükemmel aerodinamiğe katkı sağlar.

SKYACTIV-GÖVDE Bu hafif ve güçlü gövde materyalleri, daha dinamik bir sürüş deneyimine olanak verir

Daha hafif otomobiller yapmak için stratejimizi oluşturan temel öğelerden biri, gövde materyallerinin ağırlığını azaltmaktır. Daha hafif otomobiller çevre için daha iyidir; ayrıca bu otomobillerin sürüşü daha eğlenceli ve sürüş performansları daha çeviktir. Bu SKYACTIV-GÖVDE ile Yeni Mazda CX-5, segmentindeki en düşük boş ağırlıklardan birine sahiptir. Bu, hızlı tepkilere dayanan sürüş deneyimi için çok önemli bir faktördür. En önemlisi güvenlikten hiç taviz verilmez, çünkü bu SKYACTIV-GÖVDE, güçlendirilmiş çelik dahil yeni teknoloji ve malzemeleri kullanarak üretilmiştir.

SKYACTIV benzinli motor ve dizel motor SKYACTIV şanzıman ile, gelişmiş bir sürüş performansı üretirler.

SKYACTIV-D dizel motor, iki aşamalı turbo şarj sayesinde turbo motorlarda sık görülen gecikmeli tepkiyi ortadan kaldırır. Sıkıştırma oranı, içten yanmalı motorlar için önemli bir performans ölçütüdür. Doğrudan enjeksiyonlu SKYACTIV-G benzinli motorumuzun 14:1'lik oranı, dünyanın en yüksek sıkıştırma oranıdır. 

SKYACTIV-DRIVE ve SKYACTIV-MT şanzımanlarının yanı sıra, SKYACTIV motorlarımız, güçlü ve verimli bir sürüş deneyimi sunar. Bu benzinli ve dizel motorlar, hem otomatik hem de manüel şanzıman ile kullanılabilir. Otomatik şanzıman daha rafine ve pürüzsüz vites geçişleri sunarken manuel şanzıman daha sportif geçişler sağlar.

Doğrudan enjeksiyonlu SKYACTIV-G 2.0 litre benzinli motor, 160-165 BG maksimum güç sunar.

İki aşamalı turbo şarjlı SKYACTIV-D 2.2 litre dizel motor, 150-175 BG'lik maksimum güç değerlerine sahiptir.


Güvenlik özellikleri ve bi-xenon farlarla artan güvenlik performansı

Sınıfında lider otomobil güvenlik özellikleri, üstün güvenlik performansı

Bu otomobil, çarpışmaları önlemeye yardım eden birinci sınıf aktif güvenlik özellikleri ve çarpışma halinde sizi koruyan pasif güvenlik özellikleri ile en iyi güvenlik performanslarından birine sahiptir.

Aktif otomobil güvenlik özellikleri arasında bi-xenon farlar ve Uzun Far Kontrolü bulunur. Bu özellik, otoban sürüşlerinde karşıdan gelen araçlar olduğunda, uzun farları otomatik olarak kısa fara çevirir. Araçlar uzaklaştığında, uzun fara geri dönülür. Adaptif Ön Far Sistemi, daha iyi aydınlatma sağlamak için ön farları direksiyon yönünde çevirir. Güçlendirilmiş gövde materyalleri ise bir çarpışma anında iç mekânı korur.

Akıllı Şehiriçi Freni Desteği öndeki trafiği izler ve zamanında durmanıza yardım eder

Segmentinde bir diğer ilk olan SCBS, sıkışık trafikte önünüzdeki trafiği bir sensör yardımıyla izleyerek önden çarpışmaları önler veya azaltır.

SCBS bir çarpışma riski algıladığında frenleri önceden doldurur, böylece frene basmanız halinde frenler anında tepki verir. Eğer siz fren yapmazsanız, bu güvenlik özelliği, gerektiğinde aracı acilen durdurur. Power donanımında standart olarak sunulan SCBS, 4 km/s ile 30 km/s arasında çalışır.

Şerit Değiştirme Uyarı Sistemi (LDWS) bulunduğunuz şeritten çıkmak üzere olduğunuzu size haber verir

LDWS, yol çizgilerini izlemek ve şeridinizden çıkmak üzereyseniz sizi uyarmak için ön camın üzerindeki kamerayı kullanır.

Bu sistem, 65 km/s hızı aştığınızda çalışır. Şeritten hangi tarafa doğru çıkıyorsanız, o taraftaki hoparlörlerden yoldaki hız kesici şeritlere benzer bir ses duyulur. Otomobilinizin davranışlarından şeridi isteyerek değiştirdiğinizi bilir ve bu durumda uyarı sinyali vermez. LDWS, Power donanımında standart olarak sulunuyor.


i-stop ve üstün bir yakıt ekonomisine sahip tasarruflu bir otomobil

Size üstün bir çevre performansı sunarken öte yandan sürüş deneyiminizden taviz vermek istemedik. Bu nedenle, yüksek verimliliğe sahip bir otomobil yaratmak üzere SKYACTIV TEKNOLOJİSİ'nden faydalanırken araçların güçlü ama hafif olmasını sağlamak için yeni materyaller kullandık. Bunun sonucunda, sınıfında lider bir yakıt ekonomisi ve 139 g/km’den başlayan düşük CO2 emisyonları ortaya çıktı. CX-5'in mükemmel aerodinamik özellikleri de bu üstün çevre performansına katkı sağlıyor. Ayrıca dizel motorlarımız şimdiden Euro 6 emisyon standartlarına uygundur. 

Sakın şaşırmayın, bu sürüşü çok zevkli olan, çok tasarruflu bir otomobil. Zaten Mazda’da yapmak istediğimiz de buydu.

SKYACTIV güç aktarım organları: Çevre performansı, yakıt tüketimi – ve eğlence

SKYACTIV motorlarımız ve SKYACTIV şanzımanlarımıza SKYACTIV güç aktarım organları ismini veriyoruz. Birbirini tamamlamak üzere tasarlanan bu birimler, yüksek performanslı ve daha iyi yakıt ekonomisine sahip tasarruflu bir otomobil ortaya çıkarıyor.

Turbo şarjlı olmasına rağmen SKYACTIV-D dizel motorumuzun 100 km’deki yakıt sarfiyatı ortalamada yalnızca 5,3 litredir. SKYACTIV-G benzinli motorumuz ise 100 km’de ortalama 6,0 litre yakıt kullanır. Tüm bunlar, özellikle SUV segmentindeki diğer araçlarla kıyaslandığında üstün çevre performansının göstergesidir.

 

Çelikmotor İletişim Hattı

0424 247 03 23

Hakkımızda

çelik motor,kia,citroen,mazda,honda,elazığ citroen,honda elazığ,mazda elazığ,çelik grup,elazığ ikinci el araba,çelik inşaat,çelikler inşaat,elazığ satılık ev,elazığ 2 el araba,kia elazığ