Mazda MX-5

Convertible otomobillerde son nokta

Üstelik sadece 12 saniyede otomatik olarak açılıp kapanan sert tavana ve 6 ileri activematic şanzımana sahip bir convertible otomobil...

Sürücü, otomobil ve yol arasında canlı bir birlik sağlamasıyla takdir toplayan Mazda MX-5, artık tamamıyla yenilenmiş bir spor araba.

Yeni Mazda MX-5'le yenilikleri fark etmemeniz mümkün değil. Sürüş dinamiği, tasarım, işçilik, konfor ve pratiklik tamamıyla gelişti.

Mazda MX-5 tek bir şeyi çağırıştırır: rakipsiz sürüş keyfi.

Mazda MX-5 hakkında daha fazlasını keşfedin

Roadster deneyimini baştan yaratmış convertible otomobiller hakkında daha fazlasını öğrenin. Mazda MX-5'in temel özelliklerini öğrenmek ve renkleri görmek için etkileşimli galerimizi ziyaret edin*.


Modern bir coupe

Mazda MX-5 Roadster Coupe, takdir toplayan roadster sürüş deneyimini sert tavanın pratik yanlarıyla birleştiriyor.

Tasarım ve mühendislik ustalığıyla Mazda MX-5 Roadster Coupe'nin elektrikli tavanı güçlüdür, hafiftir ve büyük bir alan tasarrufu sağlar.

Kabin ve bagaj arasına tamamen kapanır ve böylelikle tüm bagaj kapasitesi her zaman kullanılabilir olur. Ayrıca sadece 12 saniyede açılır ve kapanması ile kendi segmentindeki en hızlı modellerden biridir.

Ayrıca Yeni Mazda MX-5, yağmurdan etkilenmeyen daha sessiz, premium sürüş sağlayan ses yalıtım önlemleri sunuyor.

Roadster'ın sportif hissi, ince ama dışavurumcu dış hatlara da yansıyor. Ön ızgaranın görünümü, ön farların çevresindeki bölge, sis farları ve kapı kolları tamamen yenilendi.

Tüm yıl boyunca konfor ve pratiklik emrinizde. İstediğiniz zaman tavan açıp saçlarınızda rüzgarla sürüş keyfini, istediğiniz zaman tavanı kapatıp sessizlik hissini yaşayabilirsiniz. Mazda MX-5 Roadster Coupe, gerçekten heyecan verici bir otomobil.


Tasarımıyla farklı

Mazda MX-5, dünyaya sporcu yanını hiç olmadığı kadar açık bir şekilde yansıtan yeni bir yüz sunuyor.

Sürücü alanı, yenilenmiş doku ve renklerle sürücünün konforuna odaklanıyor.

Atletik görünüm

Mazda MX-5'in ön, yan kısımlar ve arka kısmı özel karakterini vurgulayacak şekilde yenilendi.

Yenilenen ön görünüm, Mazda markasının ruhunu yansıtan beş noktalı yeni bir ızgara içerir. Daha aerodinamik ön tampon, keskin görünümlü farlar ve dinamik bir biçimde yeniden tasarlanmış sis farları geliştirilmiş roadster stilini ortaya koyar.

Kenar eşikleri ve kapı aynalarındaki değişiklikler, aerodinamiği artırır ve dinamizm hissine katkıda bulunuyor. Arka kısım ise, yeniden tasarlanmış tampon ve arka farlara kazandırılan modern görünümle spor otomobil hissi daha da arttı.

17 inç alüminyum alaşım jantlarda Mazda MX-5'in hafif, spor tarzını destekleyen yeni bir on kollu tasarım bulunuyor.

Bir renk seçin

Yedi gövde rengi seçeneği arasından seçiminizi yapabilirsiniz: Alüminyum Grisi metalik, Gerçek Kırmızı, Metropol Grisi mika, Bakır Kırmızısı mika, Fırtına Mavisi mika, Parlak Siyah ve Kristal Beyazı mika

Sert tavan özellikleri

Mazda MX-5 Roadster Coupe'nin kendine has dinamik bir tarzı bulunuyor.

Parlak mercekli yukarı monte stop lambası ve gümüş sis farı yuvaları bu spor otomobilin farklı görünümüne katkı sağlar.

İç güzellik

Tasarım ve malzemelerde yapılan önemli geliştirmeler, Mazda MX-5 kabininin neredeyse her parçasının yenilendiği anlamına gelir. En çarpıcısı ise gösterge paneli, orta konsol ve ses sisteminin yeni görünümüdür.

Yeni koltuk döşemeleri yüksek kaliteli siyah deridir. Kolçaklar ve kapı döşemelerinde kullanılan malzemelerdeki geliştirmeler genel kalite hissini arttırır.


Rakipsiz keyif

Mazda MX-5'in evrimi, hız veya güçten öte, her zaman için özel 'otomobil ve sürücü birliği' hissini destekler nitelikte olmuştu. Roadster sürüşünü bu kadar keyifli yapan da budur.

En son mühendislik geliştirmeleri, sizin daha yüksek sürüş çevikliği olarak deneyimleyeceğiniz daha canlı, daha doğrusal bir performansa odaklanır. Yenilenmiş süspansiyon ayarları, dönüşleri daha da keyifli hale getirirken geliştirilmiş aerodinamik yakıt ekonomisi ve kontrol sağlar.

Direksiyonda değiştirme kolları bulunan altı ileri vitesli Activematic şanzıman, Avrupa'da yenidir ve iki dahiyane teknoloji sağlar: Doğrudan Activematic (DAM) fonksiyon, vitesi tam olarak kontrol etmenizi ve böylelikle kendinizi otomobil ile daha da bütünleşmiş hissetmenizi sağlar. Aktif Uyarlanabilir Vites (AAS) fonksiyonu, farklı sürüş koşullarını değerlendirip ayarları gerektiği şekilde yaparak gaz pedalında size daha fazla kontrol verir.


Çok pratik

Mazda MX-5, yaşamınızı kolaylaştıran pratik özelliklerle dolu.

Bluetooth hands-free telefon sistemi hareket halinde iletişim kurmanızı sağlar. Ses veya direksiyon kontrolleriyle çalıştırılır ve yola konsantrasyonunuzu engellemeden konuşmanıza olanak verir.

Koltuk ısıtıcısındaki değişiklikler, arkalıklar ve yastıkların daha hızlı ısınmasını sağlar. Beş seviyede ayarlanabilen ısıtma sayesinde optimum sıcaklığı ayarlayabilirsiniz. Hız kontrol sistemi konforunuzu daha da artırır.

Yenilenmiş gösterge paneli, daha iyi görünürlük için geliştirilmiş grafikleriyle daha rahat bilgi edinmenizi sağlar. Kırmızı arka aydınlatmalı LCD üzerinde üç gösterge seçebilirsiniz: dış sıcaklık, yol sayacı veya ortalama yakıt tüketimi.

Ön tarafta yer alan AUX jakı sayesinde kullanabileceğiniz taşınabilir müzik sisteminiz ile yolculuğunuz esnasında seçtiğiniz müzikleri dinlemek çok eğlenceli. AUX yuvasının yanındaki 12V güç çıkışı, taşınabilir müzik sisteminizin gücünün bitmeyeceği anlamına gelir.

Daha hassas ses kalitesi sağlamak için tekrar tasarlanmış olan Bose ses sistemi üzerinden CD veya MP3 çalabilirsiniz.

Akıllı iç mekan hiç bu kadar zeki olmamıştı. Orta paneldeki ikili bardak tutucu bölmesi şimdi kolaylıkla çıkarılarak kauçuk malzemeli bir depolama alanı olarak kullanılabilir. Orta bölmenin altındaki depolama tablası, cep telefonunuz veya taşınabilir müzik oynatıcınız için yeniden şekillendirildi ve gürültüyü önlemek için kauçuk malzeme kullanıldı.


Her yerde, her alanda koruma

Mazda MX-5 gibi heyecan verici bir spor otomobilde güvenlik ve emniyetinizin iyi düşünülmüş olduğunu bilmek iç rahatlatıyor.

Sağlam gövde yapısı, kolon destekleri ve iyi konumlandırılmış hava yastıkları darbelere karşı kapsamlı koruma sağlar. Geniş görüş açıları ve gelişmiş teknoloji, çarpışmaları önlemek için daha fazla vakit anlamına gelir.

MX-5'in saf sürüş keyfi, güvenlikte erişilen zirve ile perçinlenir. Yaratıcı piroteknik bir teknoloji olan DHS sayesinde, önden bir yayaya çarpma durumunda, yayanın başına gelebilecek hasarı minimuma indirmek amacıyla, motor kapağı yukarıya doğru bir miktar hareket eder. Tüm versiyonlarda standart olarak bulunan DHS, araç 20 km/s hızın üzerindeyken aktif haldedir.

Dinamik Denge Kontrolü (DSC) ve Çekiş Kontrol Sistemi (TCS) Mazda MX-5'te standart olarak sunulur ve en çok ihtiyaç duyduğunuz anlarda siz ek kontrol ve güven verir. Gösterge panelindeki dış sıcaklık göstergesi ise sürüş koşullarını yakından takip etmenize olanak sağlar.

Sürücü alanının dikkatli yerleşimi sayesinde hiçbir zaman gözlerinizi yoldan ayırmak zorunda kalmazsınız. Bluetooth hands-free telefon sistemi, sürüş konsantrasyonunuzu bozmadan dış dünyayla iletişim kurmanıza olanak verir.

İmmobilizer, içten duyarlı hırsız alarmı ve uzaktan kumandalı merkezi kilitleme, sizi ve otomobilinizi her zaman, her yerde korur.


Kolay yaşam

Üstü açık veya kapalı...Mazda MX-5'i sürmenin sürekli bir keyif olduğunu göreceksiniz.

İklim kontrolü otomatik klima ve kabinin inanılmaz rüzgar kontrolü performansıyla, aracın içinde her zaman arzu ettiğiniz gibi bir hava olacak. Yeni beş kademeli ayarlanabilir koltuk ısıtması kişisel konforunuz için mükemmel bir kontrol düzeyi sağlar.

Kabinin gözden geçirilmesi küçük değişikliklere neden olmuştur. Kapı panelinin yerleşimi artık daha pratiktir ve kolçaklardaki yeni yumuşak minderler uzun yolculuklarda kendini gösterir. Hız kontrol sistemi, sabit bir hızda giderken yolculuktan keyif almanızı sağlar.

Daha zengin ses

Bose tarafından Mazda MX-5 için özel olarak geliştirilmiş olan premium ses sistemi şimdi teknik gelişmeler içeriyor.

Ekolayzır kanallarının sayısı dörtten altıya çıktı. Bunlar tüm hoparlörlerden bağımsızdır ve dolayısıyla daha hassas ses ayarı sağlar. Yeni amplifikatör konfigürasyonu orta ve yüksek frekanslar ile düşük frekanslarda hoparlörleri ayrı ayrı kullandığı için hepsinden potansiyelinin sonuna kadar faydalanılır.

En yeni AudioPilot™2 gürültü önleme teknolojisi, sürüş koşulları ne olursa olsun rafine müzik dinlemenize olanak sağlar.

Sonuç daha net, daha dengeli bir sestir. Müzik keyfinizdeki tek kesinti Bluetooth hands-free telefon sistemi sayesinde biriyle hoparlörler üzerinden konuştuğunuzda olacaktır.


*Gösterilen özelliklerin bazıları Türkiye'de mevcut olmayabilir. Renkler, ekran üzerinde gerçeğinden farklı görünebilir. Geniş bilgi için en yakın Mazda bayisine danışın.

 

Çelikmotor İletişim Hattı

0424 247 03 23

Hakkımızda

çelik motor,kia,citroen,mazda,honda,elazığ citroen,honda elazığ,mazda elazığ,çelik grup,elazığ ikinci el araba,çelik inşaat,çelikler inşaat,elazığ satılık ev,elazığ 2 el araba,kia elazığ