Mazda 5

 Mazda5. Düşünme biçimimiz

En iyi mini-van ile tanışın

Mazda5'teki tüm özellikler benzersiz bir mini-van yaratmak için yeniden değerlendirildi.

Geleneksel Japon sürgülü kapılardan esinlenilerek yaratılan elektrikli sürgülü kapılar ufak bir el hareketi ile kolaylıkla çalıştırılabilir ve tam elinize göredir. Sağlamlık ve emniyetten taviz vermeyen sürgülü kapılarda, parmakların sıkışmasını önleyen bir de güvenlik özelliği bulunur.

Mazda5'teki Karakuri koltuklar, hareket etmek için kendi ağırlıklarını kullanmaları sayesinde minimum efor harcanarak harekete ttirilebilir. İkinci sıradaki koltuklar tamamen ayarlanabilir ve isteğe göre ayarları tekrar tekrar değiştirilebilir. Masalar katlanabilir ve her yerde eşya gözleri mevcuttur.

Mazda5 başka hiçbir şeye benzemez. Doğada bulunan dalga formlarından alınan ilhamla yaratılan şık çizgileriyle, havanın veya suyun otomobilin üzerinden aktığı izlenimi verir. Mazda aile yüzü, yeni D sütunu tasarımı ve yatay arka farlar gibi detaylar, pratik 7 koltuklu aile arabasından çok, sportif bir hatchback görünümü verir. Minimum sürtünme yaratacak tasarımı sayesinde bu kadar büyük bir araçtan etkileyici derecede düşük bir kabin sesi bekleyebilirsiniz.

Tüm Mazda'lar sürücü otomobilleridir ve Mazda5 de diğerlerinden farklı değildir. Daha sağlam gövdesi bütünlük hissi verir, sürücü ve otomobil arasında daha aktif ve duyarlı bir ilişki sağlar. Bu his, sürücünün etrafında süzülen kolay ve sezgisel kullanıma sahip yeni iç tasarım ile daha çok vurgulanmaktadır. Otomobilin arttırılmış sağlamlığı ile Mazda5 çok emniyetli ve çok güvenli.

Mazda5 kadar güvenli ve iyi donanıma sahip bir aracın çok yakıt tüketeceğini düşünebilirsiniz. Fakat yanılıyorsunuz. Mazda5'in geliştirilmiş yakıt tüketimi ve CO2 emisyon seviyeleri, çevre bilinci taşıyan kullanıcılar için mükemmel bir seçim.


Sportif stil

Doğal formların dikkatlice incelenmesinden türetilerek oluşturulmuş bir tasarım dili kullanan Mazda5'in tüm akıcı kıvrımları ve çizgileri, etkileyici olduğu kadar tanıdık bir genel görünüm oluşturur.

Mazda aile yüzü ızgarasından ve yeni ön far tasarımından başlayarak yeni tavan hattına kadar ilerleyen çizgileriyle Mazda5, 7 koltuklu bir aile arabasından çok, sportif hatchback görünümü sunar.

Arka kısımdan bakıldığında, gizlenmiş D sütunları, yeniden konumlandırılmış arka lambalar ve daha alçak arka tamponlar görülebilir. Bu parçaların her biri, akıntıya kapılmış pürüzsüz bir çakıl taşı gibi tasarımın doğal akışının bir parçasıdır.

Akıcılık fikri, açık bir tasarıma sahip gösterge paneli ve davetkâr koltuk tasarımıyla iç kısımda da devam eder. Genelde, fazla kişi taşıma kapasitesine sahip araçların tasarımları arka planda kalmaktadır. Sportif Mazda5, 7 koltuklu otomobillerde yeni bir standart oluşturan bir görünüme sahiptir.


Otomobil teknolojisi insanlaştırıldı

Mazda5'i daha fazla aile dostu bir araç yapmak için, elektrikli sürgülü kapılar uzaktan kumandayla kolayca kontrol edilebilir hale getirildi. Ayrıca, sürgülü kapılar, nesnelerin sıkışmasını önlemek için yeni dokunmaya duyarlı sensör sayesinde artık daha da güvenli.

Sürgülü kapılar, araç gövdesine paralel açıldıklarından dolayı, şehir içi sıkışık park alanlarında kullanım avantajı sağlar. Akıllı koltuk sistemi ile birlikte, araca giriş ve çıkış çok kolay bir hale getirilmiştir.

Mazda5'in çoklu koltuk modları ve ikinci sıra koltuklardaki eşya gözleri halihazırda çok yönlülüğün sembolü olmanın yanı sıra, çıtayı daha da yükseklere taşıyor. Tasarımı ile koltuk ve bagaj kullanımında çok yönlülük sağlar ve zeki Karakuri sistemi sayesinde bir el hareketi ile kontrol edilebilir.

İkinci sıradaki konforlu orta koltuk ve ön koltukta oturan yolculara yönelik kolçak, Mazda5'i uzun yolculuklarda içinde bulunulması gereken mükemmel bir ortam haline getirir. Yeni havalandırma panelleri, araç içindeki yolcuların hiç olmadığı kadar rahat etmesini sağlar. Gösterge ve kontroller kolay kullanım için sezgisel olarak konumlandırılmıştır.

Sürücü için, tüm göstergeler, anahtarlar ve sürücü bilgi ekranlarının konumları kolay ve sezgisel kullanım anlamına gelmektedir.


Sürüş keyfi

Mazda5'in direksiyonundayken aklınıza bir soru gelecektir - bu kadar büyük ve pratik bir aile otomobilinin sürüşü nasıl bu kadar dinamik ve eğlenceli olabiliyor? Sürücü koltuğuna oturup, Mazda5 ile hızlandıkça, virajlara girdikçe veya durdukça, otomobilin amaca yönelik tavrını hissedeceksiniz.

Frenlerin ve süspansiyonların geliştirilmesi ve güçlendirilmiş gövde yapısıyla elde edilen sürücünün otomobil ile bütünleşme hissi sayesinde, Mazda'nın dinamik sürüş genleri Mazda5'e güçlü bir şekilde aktarılmıştır.

Bu değişiklikler, sürücü ve otomobil arasında daha aktif bir ilişki sağlar ve Jinba Ittai felsefemizi vurgular: "at ve binicisi arasındaki bütünlük".

Bunun ardından aklınıza içerisinin ne kadar sessiz olduğu gelir.

Mazda5'in içini daha konforlu yapmak amacıyla, işe dış kısmından başladık. Maksimum performans ve minimum gürültü için havayı ortadan kesen bir tasarım ile aerodinamiği geliştirdik.

Kabin içi sessizlik diğer birçok zeki geliştirmeler sayesinde elde edildi. Hava girişi kanallarının konumunu değiştirdik ve rüzgâr türbülansını azaltmak için A sütununu yeniden tasarladık. Ön kaput yeniden tasarlanarak havanın silecekler üzerinden yön değiştirmesi sağlandı. Otomobilin altında, alt gövde korumasını yumuşattık. Tüm kabinde daha huzurlu bir atmosfer yaratmak için otomobilin tavan yalıtımını da geliştirdik.


Doğaya karşı daha nazik güç

Mazda5 çevre sorumluluğu bilinci olan büyük bir otomobildir.

Mazda sadece yüksek derece geri kazanılabilirliğe sahip bir araç olmakla kalmaz. Mazda5 her damla yakıttan daha fazla verim alır, buna bağlı olarak çevreye etkisi ve yakıt tüketim masrafı azalır.

Mazda5'te bulunan hafif ve tutumlu 1.6l dizel motor, 6 ileri manuel şanzıman ile birlikte Euro 5 emisyon standartlarını karşılayarak yüksek verimlilik sağlar.

Mazda5, gerçek anlamda yakıt tasarrufu sağlayan bir otomobildir. Turbo dizel motor, %15 yakıt tasarrufu ve %13 daha az CO2 emisyonu sunar.


Güvenliği ön plana alan mini-van

Ailenizi veya müşterilerinizi taşırken, Mazda5'in görünümünün güzelliği kadar güvenli olduğunu da bilmek sizi memnun edecektir.

Kapı içerisinde bulunan yan darbe kirişlerini güçlendirdik ve tüm gövdeyi daha kuvvetli hale getirdik. Her 3 sırada da yolcular için hava yastıkları bulunuyor. Ayrıca ön kaput, tasarımı değiştirilerek yayalar açısından daha güvenli hale getirildi.

İkinci sıradaki koltuk sırtlarını güçlendirerek, otomobil ani fren yaptığında öne doğru fırlayabilecek bagajlardan gelebilecek darbelere karşı koruma sağladık.

Elektrikli sürgülü kapılar üzerindeki dokunmaya duyarlı sensörler, yolcuların ve nesnelerin kapı arasına sıkışmasını önler. Ayrıca, frenle gaz pedalına aynı anda basıldığında devreye giren fren öncelik sistemi, gazı keserek aracın durmasını sağlar.

Mazda5 bununla birlikte, çocuk koltuğu takılması amacıyla ISOFIX sistemi ile donatılmıştır. Diğer emniyet özellikleri arasında, standart olan Ani Durum Sinyal Sistemi (ESS) ve park sensörü ve Lastik Basıncı İzleme Sistemi (TPMS) bulunuyor.

 

Çelikmotor İletişim Hattı

0424 247 03 23

Hakkımızda

çelik motor,kia,citroen,mazda,honda,elazığ citroen,honda elazığ,mazda elazığ,çelik grup,elazığ ikinci el araba,çelik inşaat,çelikler inşaat,elazığ satılık ev,elazığ 2 el araba,kia elazığ