Mazda 3

 Mazda3 ile heyecanı ve verimliliği yaşayın.

Mazda3, onu diğerlerinden ayıran dinamik bir sürüş deneyimi sunar.

Mazda3'te tercihiniz ister sedan isterse hatchback olsun, bu dinamik otomobil ile aradığınızı bulacaksınız. Bu sportif sürüş ortamında çok sayıda orijinal ve zenginleştirilmiş özellik bulunur ve bu özellikler konfor, yakıt ekonomisi ve güvenlik için optimize edilmiş bir araç ve performans sunar.

Mazda3'ün atletik dış tasarımı, şık iç kısmını görsel açıdan kusursuz bir biçimde tamamlar. Yeni bir tarzla tasarlanan ön tamponlar ve ızgara, Mazda3'ün aerodinamik özelliklerini içerir, orijinal alüminyum jantlarsa incelikle verimliliği zahmetsizce birleştirir.

Mazda3'ün modeli ister hatchback isterse sedan olsun, işlevsel güzelliğe yapılan vurgu otomobilin iç kısmında daha da yoğun bir şekilde hissedilir. Mazda3 kokpiti pratik, verimli ve çekicidir. Göstergeler ve bilgi ekranları kolay kullanım ve en yüksek performans için optimize edilmiştir. Doku ve görsellik açısından yenilenen Mazda3 koltukları şıklık, dinginlik ve konfor sunar.

Dinamik enerji, verimlilik ve hoş görünümün birleşimi de, otomobilin mühendisliğinin temel bir parçası olan performansı oluşturur. Güçlü, ultra verimli motor ise, aerodinamik tasarım özellikleri, daha rafine hale getirilen sağlam şasi ile ve geliştirilmiş süspansiyon ve direksiyon sistemleri ile kusursuz bir uyum içinde çalışır.

Mazda3, bu ve diğer özellikleri ile sadece form ve işlev açısından yüksek puan almakla kalmaz. Ayrıca sınıfının en iyisi güvenlik özelliklerini sunarak sürüş deneyiminin keyfini ve heyecanını artırır.

Mazda3, olağanüstü çevre ve güvenlik performansını atletik ve işlevsel bir tasarım ile buluşturarak, sınıfının en dinamik sürüş deneyimini sunar.


Mazda3 deneyimi kalite, konfor ve güvenliği bir araya getiriyor.

Mazda3'ü kullanın, stil, kontrol ve eksiksiz sürüş performansı bakımından yepyeni bir deneyim yaşayın.

Mazda3'ün kokpiti sizi, sürüş deneyiminin kalitesini hemen fark etmenizi sağlayan özelliklerle karşılar. Mazda3, A sütunlarının konumu ve tasarımıyla geniş bir yol görüşü sağlar. Arkaya baktığınızda ise, geniş arka cam ve kompakt baş dayanakları mükemmel bir doğal ışık ve görüş sunar.

Şık görünüm, Mazda3'ün üstün iç kısmının sunduğu özelliklerden yalnızca bir tanesidir. Mazda3'ün koltuk kumaşlarının dokusu, yumuşak kolçaklar ve büyük yastıklar ile birlikte, en uzun boylu sürücüler için bile daha fazla sırt ve bacak desteği ve genel konfor anlamına gelir.

Kısacası Mazda3'ün iç kısmı şıklıkla parlar. Ama otomobilin sunduğu deneyim, güzel bir görünümle sınırlı değildir. Daha yükseğe konumlandırılmış orta ekran ve direksiyon üzerindeki düğmeler, orta konsoldaki kontrollere ve ekranlara kolay erişim olanağı sağlar. Mazda3'ün ön paneli, gümüş rengi çerçeveleri ve kadranlarda gri renkli arka aydınlatmaya sahip renk düzeniyle, göstergelerde okunaklılık açısından yeni standartlar getirir.

Otomobili sürmekse dinginlik veren bir deneyimdir. Mazda3'ün şasisinde ve çerçeve tasarımında yapılan yenilikler sayesinde, otomobilin içi daha önce hiç olmadığı kadar sessizdir. Hem sürücü hem de yolcu deneyimi kalitesini en üst düzeye çıkarmaya gösterilen özen, hızlanmalarda, virajlarda ve yavaşlamalarda sürüş boyunca sunulan pürüzsüz tutarlılıkla açıkça fark edilir.


Spor, şık ve incelikli: Mazda3'e hoş geldiniz

Mazda3, kompakt sınıf otomobil kullanma deneyimini yeni bir düzeye taşır.

Mazda3'ün stili ve sofistike görünüşü, otomobilin hem içinde hem de dışında olağanüstü bir performans ile bir araya gelir. Zenginleştirilmiş ön yüzden yenilenen ön panelin gümüş ve siyah renklerine kadar Mazda3 tasarımı, bu sınıftaki en iyi otomobillerin bile gelişmeye devam edebileceğini ortaya koyar.

Mazda3 Dış tasarım

Mazda3 stil özellikleriyle işlevsel güzelliği her köşesinde barındırır. Yeni ön tampon tasarımı, Mazda3'ün güçlü ve atletik görünümünü kuvvetlendirir. Girintili kenarlar ön tampon etrafında çarpıcı bir görsel ifade sunarken, hava akımının ön lastik deflektörlerine daha verimli bir şekilde dağıtılmasını sağlar. Ön tamponun altındaki kanatçıklar, kuvvet ve incelik duygusuna katkıda bulunmanın yanı sıra aerodinamik performansı arttırır. Yeniden konumlandırılan yuvarlak sis farları ise bu etkiyi daha da güçlendirir.

Görsel ve duygusal çekicilikle yüksek performanslı işlevselliğin bu birleşimi, otomobilin arka tarafında da belirgindir. Mazda3'ün arka tamponları, yüklemeyi kolaylaştırdığı gibi yanlardaki reflektörlerle birlikte çekici bir tasarım sunraken kompakt bir güç izlenimi yaratır. 16 ve 17 inç boyutunda farklı tasarımlarla mevcut olan 10 kollu alüminyum alaşım jantlar, Mazda3 stilinin temel öğelerinden biri olan güçlü ve spor görünümü daha da vurgular.

Mevcut renk seçeneklerine baş döndürücü yeni Güz Kahve mika gövde renginin eklenmesiyle birlikte, Mazda3 her zamankinden daha iyi görünür.

İç tasarım

Mazda3 herkes için şıklık, konfor ve verimliliği sağlayan bir sürücü ve yolcu ortamı getirmiştir.

Çoklu Bilgi Ekranı üzerindeki beyaz metinler ve göstergelerdeki gri arka aydınlatma, Mazda3'ün ön panelinin her noktadan okunaklı olmasını sağlar. Bu özellik, bilgilerin daha hızlı görülmesini, sürücünün daha iyi karar vermesini, dolayısıyla daha güvenli bir şekilde seyatat edilmesine olanak verir..

Ön panelde ise Mazda3'ün renk düzeni ağırlıklı olarak siyah egemenliğini korurken, bazı göstergelerdeki tasarım öğeleri saten kaplamalı gümüş rengiyle bezenir. Ses ve klima kontrollerinin etrafındaki bu gümüş döşeme yalnızca iyi bir görünüm sunmakla kalmaz, aynı zamanda sürücünün sürüş esnasında kadranları daha kolay fark edip onlara daha kolay erişmesine olanak tanır.

Mazda3'ün koltuk tasarımı da kalite ile konforu bir araya getirir. Yeni üç boyutlu, renk vurgulu ve çapraz örgülü kumaşla döşenen bej ve siyah koltuk seçenekleri güçlü ancak incelikli bir sükunet izlenimi uyandırırken, döşemelere ışığı kıran şık ve üstün kaliteli bir özellik katar.


Mazda3 performansı. Uzman mühendislik, olağanüstü bir sürüş deneyimi

Mazda3 performansı, olağanüstü mühendislik anlamına gelir. Çevresel yenilik ve yakıt ekonomisi ise taşıdığı diğer anlamlardır. Hepsinden önemlisi, Mazda3 sürücüsü ve yolcuları için üstün bir çevikliği ve hassasiyeti ifade eder.

Otobanda, dağlarda, virajlarda ve şehir trafiğinde kullanım için test edilip iyileştirilen Mazda3, hakimiyetin hep elinizde olmasını ve yolculuğun keyfini çıkarmanızı sağlayacak bir kontrol, güç ve motor performansı sunar. Bunun sebebi, teknolojiye ve sınıfında lider bir performans sunmaya duyduğumuz bağlılıktır.

Örneğin daha hafif otomobiller daha iyi bir yakıt ekonomisi ve daha sportif, daha çevik bir sürüş deneyimi sunar. Bu özellik, değerli kazanımlar elde etmek için yüksek çekme dayanımlı çelik gibi malzemeler kullanmaya odaklanılmasıyla Mazda3'ün ağırlığının minimuma indirilmesiyle sonuçlanmıştır. Bu 'gram stratejisi' sayesinde Mazda3 kendi boyutundaki bir otomobil için sınıfının en iyisi ağırlık oranına sahip olmuştur.

 Daha sessiz bir sürüş

Aerodinamik ve mühendislik alanındaki gelişmeler, aynı zamanda çok daha sessiz bir sürüş anlamına gelir. Otomobilin içinde gürültülere neden olan hava basıncı dalgalanmaları, kabin sağlamlığının arttırılması ile azaltılmıştır. Yeni tasarlanmış ön ızgara ve tamponlar Mazda3'ün çevresinde ve altında hava akışını iyileştirmiştir. Bu gelişme, gürültünün azaltılmasına ve daha iyi bir yakıt ekonomisi elde edilmesine katkıda bulunur.

Optimum vites değiştirme

Manuel vitesli modellerin orta ekran birimindeki yeni vites değiştirme göstergesi, optimum vites değiştirme için gerçek zamanlı rehberlik sağlar. İster otobanda ister dağ yollarında olun, Mazda3 tarafından sunulan doğru sürüş bilgilerinin, hafif dokunuşlu ayak pedallarının ve anında hızlanma özelliğinin birleşimi, en iyi kontrolü ve sürüş deneyimini sağlar.

Tutarlı bir performans

Mazda3'teki yeni tasarım teknolojisi; hızlanma, viraj alma ve yavaşlama arasındaki tüm önemli geçişlerdeki pürüzsüzlüğü ve performans tutarlılığını yeni bir düzeye taşır. Mazda3, sadece fren ve gaz arasındaki geçişin hızına dayalı olarak çalışmak yerine konfor, pürüzsüzlük ve stabilite sunar. Mazda3'te güç ve tutarlılığı sağlamak amacıyla kullanılan teknik ve mekanik unsurlar arasında sürüş kontrol sistemi, optimize edilmiş Elektro-Hidrolik Güç Destekli Direksiyon (EHPAS) ve amortisörlerde ince ayarlama yer almaktadır.

Herkese uygun Mazda3 motorları

Motor seçimi de performans ve ekonomi arasında bir denge sunmaktadır. 1.6 litrelik benzinli motor 105 PS'lik güç sunarken 115 PS gücündeki hafif ve tasarruflu 1.6 litre dizel motor ise 115g/km gibi etkileyici bir CO2 emisyonu sağlar. 6 ileri manuel şanzıman ile birlikte sunulan dizel motor, benzinli motor gibi, Euro5 emisyon standartlarını karşılar.


Mazda3, güvenlik ve sürüş keyfini sorunsuz bir şekilde bir araya getirir.

Sportif Mazda3, sınıfının en güvenli otomobili

Mazda3, bu kadar yüksek performanslı bir otomobil için olağanüstü bir güvenlik profili sunar. Hatta bu sınıfın en iyi güvenlik profiline sahiptir.

Mazda3'ün beş yıldızlı Euro NCAP puanı, Mazda3'te sürücü ve yolcu güvenliğinin bütünsel bir parçasını oluşturur. Sözgelimi Mazda Gelişmiş Darbe Önleme Sistemini ele alalım. Bu gövde tasarımı, sağlam bir "üçlü H" yapısı ve B sütunları için ek takviye içererek, darbelere karşı ekstra koruma sağlamaktadır. Darbe etkisini azaltmak ve performansı arttırmak üzere gövde yapısında yeni malzemeler kullanıldı.

Kilitlenmeyi Önleyici Fren Sistemi ve Dinamik Stabilite Kontrolü mü arıyorsunuz? Bu özellikler de standart olarak sunuluyor. Peki ya ön, yan ve perde hava yastıkları? Bütün bunlar da Mazda3'te standart özellik olarak yer alıyor. Mazda'nın getirdiği bir yenilik olan Acil Durum Sinyal Sistemi (ESS), ani durma durumlarında dörtlü flaşörlerin otomatik olarak yanıp sönmesini sağlayarak arkadan gelen sürücüleri uyarır. Aktif baş dayanakları, arkadan çarpışmalarda boyun bölgesinde oluşabilecek hasarı minimuma indirecek şekilde tasarlanmıştır; tüm emniyet kemerleriyse ön gergi sistemi içerir.

Arka Araç İzleme Sistemi (RVM), yüksek hızlarda (60 km/saat veya üzeri) şerit değiştirirken akıllı uyarı ve destek sistemi sunar. Yan aynalarda bulunan göstergeler otomatik olarak yanarak sürücüyü arkadan gelen araçlar hakkında uyarır. Bu sistem, kısa bir süre önce, bu yılki Frankfurt Motor Fuarı'nda (IAA) herkesin sahip olmak istediği "Gelişmiş Euro NCAP" ödülünü aldı. Bi-Xenon farlar ve dönebilen Adaptif Ön Far Sistemi (AFS) de Mazda3'ün üstün güvenlik özellikleri arasında yer almaktadır.

Bu düzeyde bir güvenlik, elbette maksimum düzeyde güven uyandırır ve Mazda3'ünüzü sürerken Zoom-Zoom sürüş deneyiminin keyfini çıkarmanıza olanak tanır.

 

Çelikmotor İletişim Hattı

0424 247 03 23

Hakkımızda

çelik motor,kia,citroen,mazda,honda,elazığ citroen,honda elazığ,mazda elazığ,çelik grup,elazığ ikinci el araba,çelik inşaat,çelikler inşaat,elazığ satılık ev,elazığ 2 el araba,kia elazığ