Mazda 2

Çevik, çevreci, kompakt bir otomobil

İkinci nesil Mazda2, küçük otomobillerin de güzel, alımlı ve eğlenceli olabileceğinin ispatı. 2008 Dünyada Yılın Otomobili (WCOTY) ödülünü hakkını vererek kazandı. En son modeli, onu diğer süper minilerin önüne geçiren özellikleriyle çok daha iyi.

Mazda2 baş tasarımcısı ayrıca Mazda RX-8'in tasarımından da sorumluydu. Şimdi, gelişmiş çevre performansıyla, Mazda2, günümüzün büyük şehirlerinin daha da sorumluluk sahibi bir vatandaşı oldu. Gelişmiş akıcılığı ve dengesi, sürüş rahatlığının bu modelin güçlü bir yönü olduğunu gösteriyor.

Önceki nesil modelde göze çarpan güçlü denge korunurken, otomobil yeni güvenlik özellikleri ve ileri teknolojiler kazandı.

Genel olarak, Mazda2 yıllar boyunca şehirde yol arkadaşlığınızı yapacak, kullanıcı dostu özellikleriyle öne çıkan bir araç.


Zarafetin ötesinde

Mazda2 şimdiden Avrupa'nın en gözde bulvarlarında zarif ve modern varlığını hissettirdi. Milano'ya yaptığımız bir seyahatte, baş tasarımcımız dünyanın tüm stil sahibi başkentlerine uygun bir modeli geliştirme fikrini kafasına koydu. Ancak, tüm modacıların belirttiği gibi, makyaj yapmak için en uygun zaman, makyajın zorunluluk haline gelmediği zamandır.

Mazda'nın ortaya çıkan yeni aile yüzünde, değiştirilmiş ön tamponda yeni sis farı yuvaları ile üst ve alt ızgaralara giden makaslar göze çarpıyor. Bunlar bir araya geldiğinde, savaş uçağını anımsatan orijinal tampondan daha güçlü bir kalite ve sportiflik hissi veriyor. Hangi modeli seçerseniz seçin, otomobilin sportif çizgileri değişmez.

Kolayca fark edilen özel görünümlü 15 inç alüminyum jantlar ve araca daha da agresif bir profil kazandıran 16 inç alüminyum jant tasarımları Mazda2'nin yeni özellikleri arasında.

Yeni ve genç bir görünüm için Mazda2'de iki yeni renk (Deniz Mavisi ve Bordo) de dahil olmak üzere 11 renk seçeneği bulunuyor.


Daha hafif, daha güçlü, daha akıllı

İlham almak için Mazda MX-5'i inceledikten sonra, tasarımda roadster'ın "gram stratejisi" yaklaşımını örnek aldık. Bu, güvenlik ve sürüş dinamiklerinden hiçbir ödün vermeksizin otomobil yapısının her yönünün iki defa kontrol edilmesi anlamına geliyordu.

2007'den itibaren Mazda2'nin gövde materyallerinin sağlamlığını arttırmak için hafif, daha ince, ultra yüksek çekme dayanımlı çelik kullanımına daha fazla önem verildi. Elektrik, süspansiyon ve egzoz sistemlerinde değişikliğe gidildi. Ağırlıktan tasarruf için kapı hoparlörlerinde bile değişiklik yapıldı. İlk nesil modelin ağırlığını 100 kilo düşürüp daha güçlü ve sağlam hale getirmeyi başardık. Bu, böyle bir kompakt otomobilde mümkün olduğu düşünülenden çok daha atik, çok daha sportif bir sürüş deneyimini beraberinde getirdi.

En son modelde, ağırlığı düşük tuttuk, ancak direksiyon, fren ve süspansiyon sistemlerinde önemli değişikliklere giderek daha fazla sürüş konforu ve çok daha iyi sürüş kalitesi sağladık.

Geliştirme amaçlı aralıksız arayışlarımız ayrıca CO2 emisyonlarında %5 azalmayı da beraberinde getirdi. Yakıt ekonomisi, her zaman olduğu gibi rekabetçi bir oranda ve tüm motorları Euro 5 emisyon düzenlemelerine uygun olan Mazda2, çevre bilincine sahip kişiler için mükemmel bir seçim olmaya devam ediyor.


Dışarıyı aratmayan iç mekan

Otomobilin dış görünümüne kazandırdığımız akıcı çizgiler ve hedefe yönelim, Mazda2'nin içerisine de taşındı.

Sportif tasarım dokunuşları her yerde: kabinin her yerindeki kaplamalar ve dekoratif kısımlar kalitelerini adeta haykırırken, ses panelindeki piyano siyahı kaplamadan gösterge panelindeki çizgilerin uyandırdığı geniş alan hissine kadar tüm iç tasarım özellikleri, dış çizgileri daha da belirgin hale getiriyor.

Yeni koltuk kumaşları, kontrast fitillerle kendini gösteren siyah üzerine çekici desenleriyle otomobilin sportifliğini ve pratikliğini yansıtıyor. Daha sportif bir ambiyans ve hasara karşı daha fazla dayanıklılık için gösterge panelinde iyileştirme yapıldı. Paneldeki göstergelere görünümü tamamlayan daha yeni, daha modern bir tasarım kazandırıldı.

USB girişi de dilediğiniz melodilerin size eşlik etmesine imkan tanıyor.


Daha güvenli bir seçim

Eklediğimiz güvenlik önlemlerini düşündüğümüzde, 5 yıldızlı NCAP ödüllü Mazda2'nin ağırlığını bu derece düşük tutabilmemiz şaşırtıcı görünüyor. Etkin güvenlik önlemleri arasında Elektronik Fren Basıncı Dağıtımı (EBD) ve Acil Fren Desteğine (EBA) sahip Kilitlenmeyi Önleyici Fren Sistemi (ABS) bulunuyor.

Darbeye dayanıklı yolcu bölmesinde, altı hava yastığı ile ön gergi sistemli emniyet kemerleri ve yük sınırlayıcılar bulunur. Bu, Mazda2'yi içinde olabileceğiniz çok güvenli bir yer haline getirir.

Bir çarpma anında, Mazda Gelişmiş Darbe Önleme Sistemi (MAIDAS) darbenin enerjisini dağıtarak araçtaki kişileri korurken, kemer çizgisi ve yan aynanın konumu görüş açısını arttırıp kazalara karşı erken önlem sunar.

 

Çelikmotor İletişim Hattı

0424 247 03 23

Hakkımızda

çelik motor,kia,citroen,mazda,honda,elazığ citroen,honda elazığ,mazda elazığ,çelik grup,elazığ ikinci el araba,çelik inşaat,çelikler inşaat,elazığ satılık ev,elazığ 2 el araba,kia elazığ