Citroën DS3

Bugünün İkonu

Citroën DS3: Bir tasarımcı rüyası. İlk gördüğünüz anda kayıtsız kalamayacağınız bir arzu uyandırıyor. Park halindeyken bile zarif ve ince hatlarıyla dinamizmi ön plana çıkarıyor. Kompakt, seçkin, tüm duyularınıza hitap eden ve her an fırlamaya hazır. Citroën’in yeni, yaratıcı ve teknolojik ruhuna dair bir gösteri sunuyor. Araçta bulunan köpekbalığı yüzgeci formu, dinamizmi simgeliyor. Ön tamponda Citroën ailesinde bir ilk olarak krom DS amblemi yer alıyor. Tasarımı ile tek başına öncü olan bu amblem bütün otomobili ifade etmenin yanı sıra, kendini bir eserin imzası gibi kabul ettiriyor. DS3, ruhunu tarihten, tasarımını modernlikten alıyor.

Benzersiz Bir Deneyim

Sizi artık hiçbir şeyin şaşırtamayacağını düşünüyorsunuz, ama Citroën DS3’ün sürüş keyfini keşfettiğiniz zaman bu fikriniz değişecek. Elinizin altındaki krom detaylı, spor deri direksiyonuyla size temel bir sürüş pozisyonu sunan ve bedeni saran koltuklara oturacak, sonrasında ise durmak istemeyeceksiniz. Sürüşünüzle ilgili tüm bilgilerin yer aldığı gösterge panelleri modern tasarımlı üç boyutlu kombinasyonda tanıtılıyor. Krom detaylar DS3’ünüzün şık ve sportif tarafının altını çiziyor. Performanslı ve çevreye duyarlı, geniş motor seçeneklerinden faydalanacaksınız. HDi veya benzinli, bu motorlar size dikkat çekici sürüş duyguları, maksimum sürüş keyfi sağlıyor.


Tasarımın Mükemmelleştirilmesi

Dış tasarımı sizi fethetti, içi ise yüksek kaliteli işçiliği ile cezbedecek. Ayrıntılara bakacak olursak, yolcu bölmesinde yer alan metal, deri ve krom uyumu sizi büyülüyor. Alüminyum spor pedallar bütün şartlarda sürüş konforu sağlamak için kaymaz malzemeyle kaplanmış. Vites topuzundaki krom, farklı renklerin parlaklığı ile birleşiyor. Merkezi konsola kusursuz olarak entegre edilmiş otomatik klima kumandaları da yine krom kaplanmış. Kim performans şıklıkla beraber olmaz demişti? DS3’ün iç tasarımı ince bir rafineliğe ve eşsiz bir tasarıma tanıklık ediyor.

Sizi Düşünerek Tasarlandı

Sürücü olarak, en iyi konforu hak ediyorsunuz. DS3’ün koltuğuna oturduğunuz an bunu anlayacaksınız. Ön koltukların konfordan ödün vermeyen dinamik ve sportif sürüş rahatlığıyla, saatlerce hiç farkına varmadan DS3’ünüzü kullanabileceksiniz. Menüler ve müzik dosyaları arasında dolaşma olanağı sunan, direksiyon üstündeki kumandaları ve ayrıca Bluetooth, MP3 ve USB bağlantı noktaları ile benzersiz bir sürüş keyfi sunuyor. Gerçek bir tasarım ve orijinallik birleşimi olan DS3’te, rafinelik uzaktan kumanda da bile karşınıza çıkıyor.


Siz Teksiniz, DS3’ünüz de Öyle

Hepimiz farklıyız. Citroën DS3’ünüz başka hiçbir şeye benzemek zorunda değil. Özel kişiselleştirme seçenekleri ile DS3’ünüz farklılaştırılıyor. Tavanından gövde rengine kadar, 16 ve 17 inç alaşımlı veya renkli jant seçenekleri ile, yaratıcılığınızın ifade edilmesine izin verin ve size benzeyen evreni yaratın. 4 farklı tavan stickerı ile DS3’ünüzün tavanını canlandıran geniş bir tasarım seçeneğinden yararlanın. Bu evrenler sizin DS3’ünüze, şehir karmaşasında dikkat çekici ve modern bir görünüm kazandıracak. Çeşitli stil paketleri arasından sizi anlatan renkler ve malzemelerin uyumunu yaratarak, dikiz aynasının dışını ve vites topuzunu dahi kişiselleştirmenize izin veriyor. Uzaktan kumandalı anahtar renkleri bile aracınızın renklerini yansıtıyor. Dış dizaynı sizin hayal gücünüze göre yapıldı, şimdi içeriyi keşfetme zamanı.


 Teknoloji Güvenliğinizin Hizmetinde

Yolculuklarınızda tam bir güvenlik için Citroën modelleri son jenerasyon aktif ve pasif güvenlik sistemleriyle donatılmıştır:

ABS (Anti-Lock Brake System): Tekerleklerin kilitlenmesini önleyici fren sistemi, gerekli durumda tekerleklerin blokajının engellenmesi amacıyla frenleme basıncını düzenleyen bir fren destek sistemidir ve ek olarak direksiyon kontrolünün korunmasını da sağlar.

EBA (Emergency Brake Assist): Acil fren destek sistemi, durma mesafesinin azaltılması amacıyla fren pedalına hızlı basılması durumunda fren basıncını anında artırır. Takip eden araçları uyarmak için flaşör lambalarını otomatik olarak devreye alır.

ASR (Anti-Spin Regulation): Tekerleklerin kaymasını önleyen anti patinaj sistemi, patinaj algılayıcılar tarafından teşhis edilir edilmez tekerlek veya tekerlekler düzenlenerek aracın kaygan zemin üzerindeki hareketini ve çekişin korunmasını sağlayan bir elektronik sistemdir.

ESP (Electronic Stability Program): Akıllı elektronik bir sistem olan elektronik stabilite programı, yol tutuş kaybı olması durumunda fiziki yasalar çerçevesinde motor tahrik veya fren sistemlerini yöneterek sürücü tarafından seçilen güzergah üzerinde aracı kontrol eder.

EBD (Electronic Brake Distribution): Elektronik fren güç dağılımı, tekerlekleri ayrı ayrı yöneterek, arka tekerleklerin frenleme gücünü en optimum duruma getirmek için ABS algılayıcılarını kullanır.Hız sabitleyicisi (Cruise Control): Bu sistem, yol profili nasıl olursa olsun gaz pedalına gerek kalmaksızın aracın sürücü tarafından belirtilmiş sabit hızda kullanımını sağlar. Kumandaya tekrar basarak devre dışı bırakmak ya da debriyaj pedalına veya fren pedalına dokunarak devreden çıkartmak mümkündür.

Hız sınırlayıcısı: Bu sistem belirlenen maksimum hızın aşılmamasını sağlar. Hız ayarını sürücü seçer ancak gaz pedalına sonuna kadar basılmadıkça programlanan hız aşılmaz. Belirtilen özellikler araçlara göre farklılık gösterebilir. İlgilendiğiniz aracın güvenlik özellikleriyle ilgili bilgiler için teknik föyü inceleyiniz.

 

Çelikmotor İletişim Hattı

0424 247 03 23

Hakkımızda

çelik motor,kia,citroen,mazda,honda,elazığ citroen,honda elazığ,mazda elazığ,çelik grup,elazığ ikinci el araba,çelik inşaat,çelikler inşaat,elazığ satılık ev,elazığ 2 el araba,kia elazığ