Citroën C5 Tourer

Kaslı hatları, ciddi yükleme kapasitesiyle Citroën C5 Tourer uzun yollarda dayanıklı bir yoldaş. Citroën sizleri sürüş keyfini Station Wagon gövde ile birleştiren C5 Tourer’a davet ediyor.

Daha Fazla Mekan

Dinamik ve akıcı silüetiyle, Citroën C5 Tourer bir çok ekipman ve yerleşim alanıyla size mükemmel bir iç hacim sunuyor. 505 L’lik bagaj hacmi ile taşımanız gerekenlerden vaz geçmenize gerek kalmayacak. Arka koltuklar yatırıldığında bu rakam 1.462 L’ye ulaşıyor. Citroën C5 Tourer’de yer alan içbükey arka cam, üst segment Citroën’lerde görmeye alışık olduğumuz hem şık hem de fonksiyonel bir tasarım detayıdır. İçbükey yapı sayesinde bagajın genişliğini ortaya çıkarırken içeriye daha kolay ulaşılmasını sağlar.


 Üstün Güvenlik

Yorgunluğu azaltmak amacıyla ergonomik olarak tasarlanan sürücü koltuğundan birçok güvenlik ekipmanına kadar Citroën C5’in tüm tasarımı otomobilde bulunan her yolcunun güvenliğini temel alıyor. 65 mm içeriye giden direksiyon kolonu ve diz hava yastığı gibi ek koruma ekipmanları çarpışma olasılığında en fazla darbeye maruz kalacak olan sürücü için düşünüldü. Citroën C5’te elektronik fren desteği ve aracın yoldan çıkmasına engel olacak birçok sistem bulunuyor: tekerleklerin bloke olup kızaklanmasını engellemek için ABS; her bir tekerlek üzerindeki frenleme şiddetini otomatik olarak dengelemek için EBD; ani frenlemelerde tepkime süresini azaltarak daha çabuk durabilmek için EBA; viraj ve ani direksiyon hareketlerinde aracın yoldan çıkmasını engellemek için ESP devreye giriyor. Kaza anında yolcuların güvenliği için yedi adet hava yastığı bulunuyor. Önde ve yanlarda yer alan hava yastıkları ile perde hava yastıkları ve sürücü için diz hava yastığı bulunuyor. Aktif gergili, güç sınırlayıcılı ve yükseklik ayarlı ön emniyet kemerlerinin kontrolü dikiz aynası üzerindeki “emniyet kemeri ikaz göstergesi” ile sağlanıyor. Isofix çocuk koltuğu bağlantıları ile aklınız çocuklarınızda kalmadan yolculuğunuzun keyfini çıkartabilir, emniyet kemeri ve ayarlanabilir koltuk kafalarıyla hem konforlu hem güvenli bir şekilde yol alabilirsiniz.

Teknoloji Güvenliğinizin Hizmetinde

Yolculuklarınızda tam bir güvenlik için Citroën modelleri son jenerasyon aktif ve pasif güvenlik sistemleriyle donatılmıştır: 

ABS (Anti-Lock Brake System): Tekerleklerin kilitlenmesini önleyici fren sistemi, gerekli durumda tekerleklerin blokajının engellenmesi amacıyla frenleme basıncını düzenleyen bir fren destek sistemidir ve ek olarak direksiyon kontrolünün korunmasını da sağlar. 

EBA (Emergency Brake Assist): Acil fren destek sistemi, durma mesafesinin azaltılması amacıyla fren pedalına hızlı basılması durumunda fren basıncını anında artırır. Takip eden araçları uyarmak için flaşör lambalarını otomatik olarak devreye alır. 

ASR (Anti-Spin Regulation): Tekerleklerin kaymasını önleyen anti patinaj sistemi, patinaj algılayıcılar tarafından teşhis edilir edilmez tekerlek veya tekerlekler düzenlenerek aracın kaygan zemin üzerindeki hareketini ve çekişin korunmasını sağlayan bir elektronik sistemdir. 

ESP (Electronic Stability Program): Akıllı elektronik bir sistem olan elektronik stabilite programı, yol tutuş kaybı olması durumunda fiziki yasalar çerçevesinde motor tahrik veya fren sistemlerini yöneterek sürücü tarafından seçilen güzergah üzerinde aracı kontrol eder. 

EBD (Electronic Brake Distribution): Elektronik fren güç dağılımı, tekerlekleri ayrı ayrı yöneterek, arka tekerleklerin frenleme gücünü en optimum duruma getirmek için ABS algılayıcılarını kullanır. 

Hız sabitleyicisi (Cruise Control): Bu sistem, yol profili nasıl olursa olsun gaz pedalına gerek kalmaksızın aracın sürücü tarafından belirtilmiş sabit hızda kullanımını sağlar. Kumandaya tekrar basarak devre dışı bırakmak ya da debriyaj pedalına veya fren pedalına dokunarak devreden çıkartmak mümkündür. 

Hız sınırlayıcısı: Bu sistem belirlenen maksimum hızın aşılmamasını sağlar. Hız ayarını sürücü seçer ancak gaz pedalına sonuna kadar basılmadıkça programlanan hız aşılmaz.

 

Çelikmotor İletişim Hattı

0424 247 03 23

Hakkımızda

çelik motor,kia,citroen,mazda,honda,elazığ citroen,honda elazığ,mazda elazığ,çelik grup,elazığ ikinci el araba,çelik inşaat,çelikler inşaat,elazığ satılık ev,elazığ 2 el araba,kia elazığ